Sınıf Geçme

• Konuyu başlatan OceanWave
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 865
O

OceanWave

Ziyaretçi
Meslek lisesi elektrik bölümü okuyorum. Sınıf nasıl geçilir ? Eskiden olduğu gibi 2.50 ortalamayı geçince direk ortalama ile geçiyor muyuz ? Nasıl oluyor ? Bende şuan 3 zayıf var nasıl geçebilirim detaylı açıklama lütfen.

Kalırsın. 2.Dönem yüksek olması lazım asıl. Fakat 9.sınıf isen sorumluluk sınavına girmiyorsun. Sanırım 4 zayıf olunca giriyorduk ya neyse.

9. sınıfta 3 zayıfla geçersin. 9. sınıftan sonrası 2 zayıf üstü olmaması gerekiyor. Bu arada yaz sorumluluk sınavları kalktı.

Meslek lisesi oldukça basit aslında, tek yapman gereken; 10-11-12.sınıfta atelye derslerini yüksek tutman.. Otomatik olarak diğer derslere de çalışma isteğin gelecektir..

Bu arada yönetmelik oldukça değişti, her bakan değişiminde de değişecektir.. Şu an ilk dönem 70 olan notun 2.dönem 20 ise kalıyorsun, eskiden ilk dönemin bir etkisi yoktu, fakat şimdi iki dönemde birbirini etkiliyor.

Beyler benim birinci dönem bütün derslerimin ortalamasını topladım ve topladığım ders sayısına böldüm ve 58 çıkıyo ortalamam ikinci dönem ortalamam kaç olursa geçerim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı