Sınıf tekrarı yapılır mı?

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki bu sene birçok kişi dersleri anlamadı. Temelde çatlak oluştu. Sizce bakanlık sınıf tekrarı yaptırmalı? Yoksa yaptırmamalı mı? Seçenek mi sunmalı? Siz ne düşünüyorsunuz? Öğrenci açısından fayda olur mu?

Çok güzel bahaneniz varmış hocam. İnternette yüzlerce bedava kaynak varken konuları anlamamak için gerçekten bir bahaneniz olmalı veya gerçekten dersi reddedip boşlamanız gerekiyor. Her şey okulda mükemmel öğretiliyorsa bu kadar dershaneye giden adam neden var?
Dostum, mesela ben 10. sınıf öğrencisiyim. Fizikten zerre bir şey anlamadım. Hocalara Geldik falan izledim. Yine anlamadım. Benim bu dersi yüz yüze görmem gerek. Aksi hâlde ben anlamıyorum. İnternette kaynak varmış, imkân çokmuş vs. herkes için geçerli değil.
...
Bu arada arkadaşlar soruyu şu şekilde değiştireyim. İsteyen sınıf tekrarı yapsın, isteyen bir üst sınıfa geçsin. Sizce bu şekilde olur mu peki?

Dostum, mesela ben 10. sınıf öğrencisiyim. Fizikten zerre bir şey anlamadım. Hocalara Geldik falan izledim. Yine anlamadım. Benim bu dersi yüz yüze görmem gerek. Aksi hâlde ben anlamıyorum. İnternette kaynak varmış, imkân çokmuş vs. herkes için geçerli değil.

Bu arada arkadaşlar soruyu şu şekilde değiştireyim. İsteyen sınıf tekrarı yapsın, isteyen bir üst sınıfa geçsin. Sizce bu şekilde olur mu peki?

1 Dakika da eğitim sisteminin içine nasıl edilir oynat bakalım.

Öyle bir arbede yaşanır ki aklımız hayalimiz durur.

Yeni konular

Geri
Yukarı