Sınıf yüzünden psikolojim bozuldu

Komik misin sen ? Benim oğluma zorbalık yapacak ve sonra bu lafı söyleyecek açık açık söylüyorum kemiklerini kırarım.
Hayat böyle.
El bebek gül bebek yetiştirirsin evladını ama bir başkası gelir evladının üzerine basar ve tükürmeyi de es geçmez.

Bazı durumlarda ebeveynlerin aksiyon alması yerine evladına durumla nasıl yüzleşmesi gerektiğini öğretmesi gerekiyor.

Hayat böyle.
El bebek gül bebek yetiştirirsin evladını ama bir başkası gelir evladının üzerine basar ve tükürmeyi de es geçmez.

Bazı durumlarda ebeveynlerin aksiyon alması yerine evladına durumla nasıl yüzleşmesi gerektiğini öğretmesi gerekiyor.
Zaten arkadaşımız gerekli herşeyi yapmış. Burada yapılması gereken ailesine durumu izah etmesi. Başka çaresi yok.

Zaten arkadaşımız gerekli herşeyi yapmış. Burada yapılması gereken ailesine durumu izah etmesi. Başka çaresi yok.
Durum çizdiğin imaj ile de ilgili, bir kere izin verirsen maruz kaldığın tacizin devamı da gelir. Özellikle ilkokul ve ortaokul acımasız oluyor.

Konu sahibi için benim yapabileceğim bir şey yok. İster kavga etsin, ister öğretmenine şikayet etsin.

Yine aklıma geldi tatil tatil. İnanın bir tane çocuk var herkesi bana düşman etti. Herkes beni ezikliyor. Çocuk her seferinde yanıma geliyor. Çevresi de var. Zaten böyleleri adam olur, geliyor yanıma diyor geçen sene nasıl ezdim diyor. Sınıf değiştirdim, bu sefer alan kötü idi. Yine geldik. İnanın o kadar sinir ediyor beni. Küfür de ediyor. Bir öneriniz var mı? Hadi bununla dövüştün, diğerleri de aynı. Hangi biriyle dövüşeceğim? Kafama da vuruyorlar. Her türlü beni çıldırtıyorlar.

Eski okulumdaki sınıfımda vardı böyle tipler. Bir gün derste bana diklendi geleceğim oraya falan dedi buyur gel dedim yolun yarısında vazgeçip küfür edip paşa paşa yerine oturdu. Ondan sonra okul değiştirdim uğraşmamak adına zaten meslek lisesiydi. Yani bu tür olaylarda tepkini ortaya koy kavga etmekten korkma. Ya da okul değiştir uğraşma.

Ailene söyle. İyi olur.

Ailesine söylemesin. Kafalarına çocuğum kendini ezdiriyor diye kayıt edip her gün kimseye bulaşma falan derler süt çocukları gibi. Biraz sorunlarını kendi çözmeye alışsın.

Bazı şahıslar arkalarında adam oldukları için kalçaları kalkar tek başına olunca pamuk olur köşeye giderdi bize hep kafa tutan çocuğu o pamuk haliyle görmek ne güzel oluyordu be.

Geri
Yukarı