Sınıfının tek arkadan itişli otomobili olan 1 serisi artık önden çeker

dogant

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Bir süre önce Sosyal'de bir arkadaş ile 1 serisini konuşurken öğrenmiştim bunu ve bana baya ilginç gelmişti. Aracı 3 silindir yapmışlar ayrıca. Hadi 3 silindir olması pek önemli değil de önden çeker olması BMW ruhunu öldürür diye düşünüyorum.

Arkadan itişli bir hatchback kullanmak gerçekten çok keyifliydi. Bu keyfi Golf, A3 vs gibi rakiplerinden almak mümkün değil.

Belki size garip gelebilir ama ben buna ciddi ciddi 2 haftadır falan üzülüyorum :) Olmadı BMW olmadı ...

Bu kulvarda birçok marka var, rekabet çok yüksek ve kâr oranları düşük. Üreticiler para kazanabilmek için kısabildiği her yerden kısmaya çalışıyor. Arkadan çekerli bir otomobil hem parça sayısı hem üretim maliyetleri nedeniyle üretimi daha zor. Motor ön kısımda çekiş arkadan olduğu için gücü arkaya taşımak çok maliyet. Bu nedenle önden çeker yapılıyor.

Bu kulvarda birçok marka var, rekabet çok yüksek ve kâr oranları düşük. Üreticiler para kazanabilmek için kısabildiği her yerden kısmaya çalışıyor. Arkadan çekerli bir otomobil hem parça sayısı hem üretim maliyetleri nedeniyle üretimi daha zor. Motor ön kısımda çekiş arkadan olduğu için gücü arkaya taşımak çok maliyet. Bu nedenle önden çeker yapılıyor.
Bence birçok insan arkadan itiş nedeni ile BMW'yi tercih ediyordu bu sınıfta.

Gerçekten çok sıradan oldu bu şekilde. Zaten motor gücü de anlamsız bir şekilde düşüyor nedense.

2014 yılına kadar üretilen 1.18i'ler 170 HP iken son modeller 140 HP.

Şu an dünyada elektrikli araba furyası var.

Daha pahalı ve geliştirmesi zor. Bu nedenle şirketler kısmak zorunda.

Çoğu marka bazı modellerinin üretimini dahi durduruyor. Yakında özel ya da elle üretimler dahi kısıtlanabilir.

Zamanında nasıl drift yapılır diye reklam videosu yayınlayan firmanın, şimdilerde para kazanmak için böyle bir hareket yapması üzücü ama mantıksız değil maalesef. Şimdiden temiz 2.el bir 1 serisi almak lazım.

Zamanında nasıl drift yapılır diye reklam videosu yayınlayan firmanın, şimdilerde para kazanmak için böyle bir hareket yapması üzücü ama mantıksız değil maalesef. Şimdiden temiz 2.el bir 1 serisi almak lazım.
Evet. Klasik olacak bu araçlar bence :)

Yeni konular

Geri
Yukarı