Sınıfta boş yere küfür eden çocuğa ne yapılır?

• Konuyu başlatan Squaxw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 412

Squaxw

Hectopat
Çocuk ipsiz sapsız serserinin teki, tek bana değil sınıftaki 6 7 kişiye sövüyor hadi bana etse neyse takmayacağım ailemi de katıyor. çocuğu teke tekte yumruğu geçirip alabilirim ama arkası var biraz bizim okulda benim daha da fazla var ama aynı okulda değiliz o arkadaşlarımla.

Babam yaşadığımız ilçede tanınan ve saygın birisi babamı bu duruma düşürmek de istemiyorum, sizce ne yapmalıyım?

Çok basit öğretmenine söyle eğer ben ispitçi değilim diyorsan çocuğa işin ciddi olduğunu sana daha çok küfür ederse ona haddini bildireceğini falan söyle ya da rahatsız olduğunu ve bunun komik olmadığını söyle sonunda ilgi alamadığı için duracaktır.

Yapacağın en iyi şey karşısında onu uzaylıymış gibi bakışlarınla rencide et yapamaz daha. Ya da pişkin pişkin sırıt sövsün dursun. Bir süre sonra komik gelmeye başlar gerçekten gülersin.

Çocuk ipsiz sapsız serserinin teki, tek bana değil sınıftaki 6 7 kişiye sövüyor hadi bana etse neyse takmayacağım ailemi de katıyor. Çocuğu teke tekte yumruğu geçirip alabilirim ama arkası var biraz bizim okulda benim daha da fazla var ama aynı okulda değiliz o arkadaşlarımla.

Babam yaşadığımız ilçede tanınan ve saygın birisi babamı bu duruma düşürmek de istemiyorum, sizce ne yapmalıyım?

Hocam sövsün ne olacak kim uğraşacak hem küfür etmeye gerek yok bir açığını bulup rencide etmek daha mantıklı gibi.

Yapacağın en iyi şey karşısında onu uzaylıymış gibi bakışlarınla rencide et yapamaz daha. Ya da pişkin pişkin sırıt sövsün dursun. Bir süre sonra komik gelmeye başlar gerçekten gülersin.
Dediklerinizi yaparsa muhtemelen saldıracaktır karşı taraf.

Çocuk ipsiz sapsız serserinin teki, tek bana değil sınıftaki 6 7 kişiye sövüyor hadi bana etse neyse takmayacağım ailemi de katıyor. çocuğu teke tekte yumruğu geçirip alabilirim ama arkası var biraz bizim okulda benim daha da fazla var ama aynı okulda değiliz o arkadaşlarımla.

Dostum, dediğin gibi senin şahsına da etmiyor, ailenide katıyor ortaya. afedersin ama aval aval durup bakarsan ''Nasıl olsa bunun ailesine küfür etmiştiler bir şey yapamamıştı'' deyip beterini bir başkaları uygular. Baban saygın birisi diye gelip seni dövseler bir şey yapma o zaman. karşıdakilere de böyle söylersin belki dövmekten vazgeçerler.

Geri
Yukarı