Sınıfta kalır mıyım?

+Evet, diğer derslerim öyle ve sene sonu da aynı gelirse kalmam değil mi?

Hocam içiniz rahat olsun. 11. sınıfta hiç Online derslere katılmadım hiç sınavlara çalışmadım 60+ ortalama ile geçtim. Siz her türlü geçersiniz. Bunu kafanıza takmanıza hiç hiç gerek yok.

Dil anlatımdan kalmadığın sürece sınıfı geçersin. Zaten hiçbir hoca bırakmaz sözlüyle performansla geçirirler.

Kalmak çok zor. Hem edebiyatın da 50 altında olması gerek diye biliyorum genel ortalama 50 altında ve birkaç dersin de 50 altı olması gerek diye biliyorum. Kesin geçerseniz diğer dersler böyle ise sınıfta kalmak için ayrı bir çaba göstermek lazım.

Yıl sonu ortalaman 50 ve üzeri olursa kalmazsın. Kaç zayıf olduğunun bir önemi yok.

Ortalama 50 altında ve 3 dersten zayıfı varsa sınıfta kalınır diye biliyorum.

Öğretmenler ile aranı iyi tut. Sınav notların kötü olsa dahi derslere katıl öğretmenlerinin gözünün içine bakarak dinle. Bir süreden sonra onlar da dersi sürekli sana bakarak anlatmaya başlayacak böylelikle akıllarında kalır yüksek performans alırsın.
Sınıfımda arkadaşın dediğini yapan 2-3 kişi var sınavdan 10 aldığı halde hocanın gözünde. Yalakalık yapacaksın hocalara. Dikine gidersen her hareketine bir şey diyolar.

@Senyör Kesada, istediğim kaynak aslında bu değildi. Konuyu biraz araştırıp geliyorum.
Geldim. Eski Bakan Ziya Selçuk, değişme sinyali vermiş. Ancak değiştiğine dair bir haber görmedim, büyük ihtimalle hâlâ bu sistem uygulanıyordur. @Senyör Kesada

Yanlış bilgilendirme yapmak istemem fakat bize rehberlik hocalarının anlattığı, 50'nin altında bir ortalama ile 3 dersten kalırsan sorumlu geçiyormuşsun 3 dersten tekrar sınav oluyormuşsun geçene kadar 4 yıl boyunca ve 4.derstende kalırsan sınıfı geçemiyorsun 50'nin üstünde ortalamada sadece edebiyattan kalırsan sorumlu geçiyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı