Sınıfta kalıyorum galiba

bywalkers54

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben 10.sınıfta okuyan biriyim ve galiba sınıfta kaliyorum. İlk dönem ortalamam 46.78 ve 2. donem ilk sinavlarin ortalamalarim 36. Geçebilme şansım var mı?
53.20 yapmam gerekiyor, gercekten son 1 haftadir strese girdim. Spora gidiyordum normal de, spora gidesim gelmiyor, ders çalışayım gecerim diyorum fakat bir yerden de kalacaksın boşa calısma diyor. Tavsiyeniz var mi?

Merhaba arkadaşlar. Ben 10.sınıfta okuyan biriyim ve galiba sınıfta kaliyorum. İlk dönem ortalamam 46.78 ve 2. donem ilk sinavlarin ortalamaları 36. Geçebilme şansım var mı?
53.20 yapmam gerekiyor, gercekten son 1 haftadir strese girdim. Spora gidiyordum normal de, spora gidesim gelmiyor, ders çalışayım gecerim diyorum fakat bir yerden de kalacaksın boşa calısma diyor. Tavsiyeniz var mi?
Spor yüzünden okuluna özen göstermiyorsan saçmalık. Kaslar işe yaramaz, beyin işe yarar. Kol gücü ile 1 kişiyi yenersin, akıl gücü ile 1000 kişiyi. Eğer spor senin dersleri etkilemiyorsa yapmaya devam et, ama şu düşünce de çok saçma kalacağım zaten diye ders çalışmazsan olmaz. Ee öleceğiz zaten, o zaman niye yaşıyoruz? Derslerine çok çalış, hocalarına yalvar.

Zaten psikolojik olarak çökmüşsün, hatta depresyona girmişsin, bırak spora gitmeyi, internete girmek bile iyi senin için.

Aklını başına al, dersine çalışmaya başla. Hocalarının vereceği performans ödevlerini verdiği gün yap, kenara koy. Verin dediği an git ver. Derste konuşma, gevşek gevşek gülme, tüm sınıf gülse bile gülme. Kendi içinde kahkaha at ama mimiğin oynamasın. Ölü hamsi gibi de bakma millete :) Yani normal bir öğrenci ol.

Yoksa 1 sene boşuna tekrar edersin, yaşıtların mezun olurken sen daha 12.sınıfa yeni geçmiş olursun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı