Sınıftaki davranışlarından hoşlanmadığım çocuk

Bayoteknoloji

Hectopat
Daha fazla  
Sınıfımdan genel olarak gayet memnundum. Genel olarak. Birde genellemenin dışında olanlar var. Büyük abi varsa ablalarımızdan tavsiye istiyorum.
Arkamda oturan bir arkadaş var. Kendisini tanımam yaklaşık 1 ay sürdü. Bu 1 ayda nasıl bir pis insan olduğunu anladım.
Olaylar şöyle başladı:
İlk olarak bu arkadaş benim oturduğum sıraya göz dikti. 1-2 hafta bunla uğraştım, sürekli ama. Geldiğim zaman yerimde oturuyor buluyordum. Zorla kalkıyordu yerimden vs. Sürekli bir liderlik havasındaydı. Arkamda oturduğu için konuşmadan da olmuyor. Sürekli sinirleniyorum ama sabrediyorum. Fazla sabırlı biri değilim. Elbet bir gün o sabrım taşacak. Neyse efendim sonra 3 gün önce edebiyat hocamız film yapma görevi verdi. Herkes ödevlerle derslerle uğraşıyordu. Bu şahıs ise film için senaryo yazmış. Ama ben beğenmedim. Sonra hakaretler, aşağılamalar yaptı bana az önce WhatsApp grubunda o kadar kişi içinde. Sabır ettim. Kavga çıkarıp başıma iş almak istemiyorum. Geleceğimle oynamak istemiyorum. Sınıf değiştirmeyi düşünüyorum. 4 sene dayanamam biliyorum kendimi.
Konuyu aileme açmadım. Onlara açarsam sınıf değiştireceklerini tahmin ediyorum (nerede daha rahat okursam orada derslerimin daha iyi olacağını bildikleri için). Birde siz abi ablalarıma danışayım dedim.
Ne yapmam lazım? Ara iyi tutun demeyin böyle insanlarla iyi olamam. Sınıfımıda pek değiştirmek istemiyorum. Gerçekten adamın dibi denilebilecek kişiler var (dürüst yalan söylemeyen hile hurda yapmayan düzgün kişiler).
Muhatap olma deseniz bile arkamda oturuyor. İllaki konuşuyorum.
Yerimi değiştirsem olmaz. Yerim sınıftaki en güzel yer çünkü. İki tahtada çok rahat gözüküyor ve hocaların gözü önünde değil.
Bu konuyu açtığım için bana çocuk musun sen diyecek olan abilerim benim kişiliğimde böyle insanlara sabretmek itimat etmek yok.
Yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıfımdan genel olarak gayet memnundum. Genel olarak. Birde genellemenin dışında olanlar var. Büyük abi varsa ablalarımızdan tavsiye istiyorum.
Arkamda oturan bir arkadaş var. Kendisini tanımam yaklaşık 1 ay sürdü. Bu 1 ayda nasıl bir pis insan olduğunu anladım.
Olaylar şöyle başladı:
İlk olarak bu arkadaş benim oturduğum sıraya göz dikti. 1-2 hafta bunla uğraştım, sürekli ama. Geldiğim zaman yerimde oturuyor buluyordum. Zorla kalkıyordu yerimden vs. Sürekli bir liderlik havasındaydı. Arkamda oturduğu için konuşmadan da olmuyor. Sürekli sinirleniyorum ama sabrediyorum. Fazla sabırlı biri değilim. Elbet bir gün o sabrım taşacak. Neyse efendim sonra 3 gün önce edebiyat hocamız film yapma görevi verdi. Herkes ödevlerle derslerle uğraşıyordu. Bu şahıs ise film için senaryo yazmış. Ama ben beğenmedim. Sonra hakaretler, aşağılamalar yaptı bana az önce WhatsApp grubunda o kadar kişi içinde. Sabır ettim. Kavga çıkarıp başıma iş almak istemiyorum. Geleceğimle oynamak istemiyorum. Sınıf değiştirmeyi düşünüyorum. 4 sene dayanamam biliyorum kendimi.
Konuyu aileme açmadım. Onlara açarsam sınıf değiştireceklerini tahmin ediyorum (nerede daha rahat okursam orada derslerimin daha iyi olacağını bildikleri için). Birde siz abi ablalarıma danışayım dedim.
Ne yapmam lazım? Ara iyi tutun demeyin böyle insanlarla iyi olamam. Sınıfımıda pek değiştirmek istemiyorum. Gerçekten adamın dibi denilebilecek kişiler var (dürüst yalan söylemeyen hile hurda yapmayan düzgün kişiler).
Muhatap olma deseniz bile arkamda oturuyor. İllaki konuşuyorum.
Yerimi değiştirsem olmaz. Yerim sınıftaki en güzel yer çünkü. İki tahtada çok rahat gözüküyor ve hocaların gözü önünde değil.
Bu konuyu açtığım için bana çocuk musun sen diyecek olan abilerim benim kişiliğimde böyle insanlara sabretmek itimat etmek yok.
Yardım edin lütfen.
Sabretme zaten böyle tiplere. Sınıf değiştirmek bir çözüm olabilir. Eğer istemezsen sınıf hocanla konuyu konuş. Yine çözülmedi, kendi yöntemlerini kullan. Anladın sen.(y)

Okulunun rehber öğretmenine danışabilirsin.
(Ben olsam tekme tokat dalardım o ayrı :kedi:)

Açık konuşmak gerekirse, biri bu arkadaşının kalkan bir taraflarını indirmeli. Hakaret ile aşağılanmak kötü bir şeydir ve tahammül edilemeyecek bir şeydir. Sınıf değiştirmen çözüm değil bence. Çünkü daha beteri de gelebilir sınıfına. Kenara çek konuş neden böyle şeyler yapıyorsun diye bir sor. Daha da üstelerse mecbur çakacaksın o kafayı. Haddini daha fazla aşmasına da müsaade etmemelisin. :lanet: :yumruk: :kızgın:

Eğer okulun kurallarını çiğnerse asla ve asla hakaret etme. Veya sana el kol şakası yaparsa uyar. Hiç bir şekilde küfre ve kavgaya bulaşma.Yoksa seninde dediğin gibi hayatın kayar. Bizim sınıfta bi çocuk vardı sürekli yere falan tükürüyordu sinir oluyordum. Tepkilerini genellikle öğretmenin yanında ver ve yüksek sesle ver. O zaman o çocuğu alıp müdüre götürür. Artık liseler çok disiplinli. Bir değil, iki değil tepkini öğretmenin yanında vereceksin, öğretmen senin sabrının sınandığını anlayacak ve senden yana olacak. En sonunda çocuk yine bir şey yapacak ve sen bağırıp, yeter lan falan deyince çocuğu direk götürür zaten. Bizim sınıftaki terbiyesiz çocuğa karşı anlattığım şekilde karşılık vermiştim. 1 kere disipline gitti ve direk 15 gün uyarı aldı. Ben bu işlerden pek anlamam ve çok fazla tecrübem yok. Fakat dediğim gibi asla ve asla kavgaya, küfüre karışma. Sana verebileceğim en büyük tavsiye bu. Sana sınıf ortamında sataşmasını sağla. Yüksek sesle tepki ver, uyar. Öğretmende senden yana olsun. Belki durumu bilen, senden yana olan bir kaç öğrencinin de, müdür veya öğretmen tarafından fikirleri alınabilir. Yani şahitlik yapabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı