Sınıftaki yabancı uyruklu çocukla alay ediliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendi ülkesinden kalkıp buralara gelmek onun fikri değildi sonuçta. Bu yapılan saygısızlıktan başka bir şey değildir. Biraz empati yapmak gerekli. Milletimizin bu konudaki tavrını hiç beğenmiyorum. Eğer çocuk değilde yetişkin bir birey olsaydı o zaman durumlar farklı olurdu.
Onun fikri değil mi :D ?

Akşam akşam neşelendim çok iyi olmuş. Ülkemizde gördüğü ırkçılıktan rahatsız olurlarsa onları bekleyen bir ülkeleri var ne hoş :).

Çok üzüldüm gerçekten.

Dosya Ekleri

• images (28).jpeg
    images (28).jpeg
    18,7 KB · Görüntüleme: 27
@RAMB0 empati yapıyorum ve bunlar birkaç gün önce %60 engelli kardeşimize saldırıp, videoya alıp ayağını öptürdüler. Hiçbirini istemiyoruz! Halk artık gözünü de açtı. Her ne kadar savunmaya çalışsanız da işe yaramaz.

Kendi ülkesinden kalkıp buralara gelmek onun fikri değildi sonuçta. Bu yapılan saygısızlıktan başka bir şey değildir. Biraz empati yapmak gerekli. Milletimizin bu konudaki tavrını hiç beğenmiyorum. Eğer çocuk değil de yetişkin bir birey olsaydı o zaman durumlar farklı olurdu.

Bizim işe de bir tane kaçak Afgan çocuk girmişti 17 yaşında ve 2 hafta sonra işe gelmedi.
Öğrendik ki polisler onu almış geri yollamış. O gün o kadar çok üzüldüm ki eve gidip pasta yedim.

Kendi ülkesinden kalkıp buralara gelmek onun fikri değildi sonuçta. Bu yapılan saygısızlıktan başka bir şey değildir. Biraz empati yapmak gerekli. Milletimizin bu konudaki tavrını hiç beğenmiyorum. Eğer çocuk değilde yetişkin bir birey olsaydı o zaman durumlar farklı olurdu.
Eğer Türkiye'de yaşayacaksa Afgan kimliğinden kurtulup normal bir Türk vatandaşı gibi yaşamalı.
Ha "yok ben kültürümü korurum, ben Afgan'ım" diyorsa sınır kapısı orda göndeririz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı