Sınıftaki yabancı uyruklu çocukla alay ediliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tutun kendinizi bu arap sevici için mute yemeye değmez .

Adam iseler çeksinler kendi ülkelerine gitsinler orada kendilerine bir yararları dokunsun.

15 yaşındaki biririn tek başına sınır geçip kilometreler yürümesini beklemek. Komik.

Aynısını size Almanya'da, Amerika'da yapınca çırpınırsınız. Yazıklar olsun size, içinizde insanlık kalmamış.

Türkler Almanya'ya Amerika'ya gidip Afganlar gibi kapı kırıp insanlara tecavüz etmeye çalışmıyor.
Türkler kadın mezarı açıp mezardaki cesede tecavüz etmiyor.
Tamam türkler de mükemmel değil sonuçta, her millette çürükler olur.
Bizim yakındığımız şey onların hepsinin çürük olmasıdır.

Sınıfının da forumun genel kitlesi de içler acısı. Bir milletin faturasını bir çocuğa kesiyorlar. Bizim çocukları döven mülteci çocuklarla derse katılan, bir şeyler öğrenmek isteyen o çocuk bir mi sanıyorsunuz gerçekten?

En çok da sizin bu çocuğu anlamanız lazımdı. Çünkü Avrupa'ya tuvalet temizlemeye giden gurbetçiler de o insanların gözünde Türk halkını küçük düşürüyor ve benzer ön yargıları oluşturuyor. En azından Avrupa'da yapıyorlar bunu, gurbetçilerin yarattığı Türk algısını aşmak Avrupa insanı için daha kolay. Bir Afgan'ın, Suriyeli'nin bunu aşması daha zor gözüküyor.
Bahsettikleri çocuk ülkeye katma değer katabilecek biri. Bununla dalga geçmeniz çok saçma. Hepinizin ağzı sulanıyor Avrupa'da çalışsam okusam diye. O çocuktan bir farkınız yok. Ben de istemiyorum olmalarını ama katma değer katabilecek her milletten insan gelebilir.

Aynısını size Almanya'da, Amerika'da yapınca çırpınırsınız. Yazıklar olsun size, içinizde insanlık kalmamış.
Mültecilerin bu millete verdiği zararın yanında bizim millet az bile yapıyor. Kızınız olsa veya varsa dışarı gönlünüz rahat bir şekilde çıkmasına izin verebilir misiniz tek başına? Veya kız kardeşiniz olsa? Ben şahsen çekinirim çünkü sokaklar pislik kaynıyor.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE çocuğa yapılan ırkçılığa karşı çıkanlara bot gibi "beğenmedim" ifadesi bırakıyorsun. Var mı davranışını savunacağın bir argümanın? Türk çocuklarına zorbalık yapanlardan değil; okula giden, eğitim almak isteyen bir çocuktan bahsediyor. Afgan, Türk, alman ya da her neyse. Birine zararı olmuşsa bu çocuğun, konu sahibi yazsın da bilemem. Herkes çocuk gibi ırkçılık yapıyor başlık altında.

Çocuğun kimseye bir zararı yok beni de Arap sevici yapmayın bende karşıyım tamamda çocuk evet öğrenmek istiyor.

Mültecilerin bu millete verdiği zararın yanında bizim millet az bile yapıyor. Kızınız olsa veya varsa dışarı gönlünüz rahat bir şekilde çıkmasına izin verebilir misiniz tek başına? Veya kız kardeşiniz olsa? Ben şahsen çekinirim çünkü sokaklar pislik kaynıyor.
Bunun çocukla bir alakası yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı