Sınıftaki zorbalar neden ceza almıyor?

Sınıftaki diğer kişilerin eli armut mu topluyordu bu olay olurken?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam kimse müdahale etmek zorunda değil ve görevi de değil. Öğretmen veya bir idareci müdahale etmeli. Ayrıca olaya müdahale ederse bir öğrenci, kendisini de çok yoracakları için kimse bir şey yapmamıştır. (İdare, şahit vs.) Ayrıca kimse zorbalarla yüz göz olmak istemez.

Hocam benim sınıfta da 1 kişi var, benle uğraşa uğraşa saçımı beyazlattı. Sağlam dövdüm her yaptığı eylemi bana söylüyor ve benle konuşmaktan korkuyor yanlış anlarım diye.

Bizim sınıfta 2 tane yaratık var. Kimse sevmiyor bunları. Geçen sene 9. sınıfta bu iki yaratık kızlara bakarak c*nsel şeyler yapmışlardı sınıfın içinde. Müdüre falan gittik, hiçbir şey yapmadılar. Bu sene hala yüzsüzler, sürekli saçma sapan espriler yapıyorlar, esprilerine anne katıyorlar. Zorbalık yapıyorlar sınıftakilere. Gece 3'te sınıf grubuna saçma sapan stickerlar vs atıyorlar. (Grupta hoca yok). Bugün de sınav öncesi herkes kelebek sistemden dolayı gideceği sınıfa bakıyordu listeden. Çocuk geldi kızın gideceği sınıfın üzerini karaladı. Kız çok sinirlendi müdüre gitti, müdür hiçbir şey yapmadı sadece yanına çağırmış 1-2 şey söylemiş göndermiş. Benim anlamadığım bu liste resmi evrak değil mi? Defalarca kez sınıf öğretmeniyle de konuştuk, sınıf öğretmenimiz de bu ikiliyi hiç sevmiyor, hocalara bile karşı geliyorlar derste. Okul bir şey yapamıyor mu yoksa uğraşmak mı istemiyor?

Ceza yoksa mahalleden adam topla. Anlat olayları, öldüresiye dövsünler.

Aileler de gitti, hiçbir şey olmadı. Disiplen cezası alacaklardı güya, ortada ceza yok.

Hocam eğer özgüveniniz yerindeyse CİMER'e şikayet edip müdüre tekrar şikayette bulunun eğer ceza almadığı taktirde mahkeme yoluyla halledilen falan dersiniz bizim okulda bir çocuk başka birisini bıçakla yaraladı ambulans gelip götürdü çocuk hala okulda duruyor ceza almadı.

Geri
Yukarı