Sinir Olduğunuz Tipler

AKP seçmenidir. Sosyal medya hesaplarımdaki AKP seçmenlerini -eş,dost,akraba- silerek iletişimimi tamamen kopardım. Kafam rahat. :)
Sadece AKP seçmeni olduğu için insanlarla iletişimini kesiyorsan şu ana kadar onların fikirlerine biraz olsa önem verip incelediğini düşünmüyorum. ''İnsanları sadece düşünce şekillerine göre yargılayıp aynı zamanda da savundukları düşüncenin tam olarak ne olduğunun farkında olmamak çok üzücü.'' herhâlde senin için AKP seçmenini sosyal medyada tanımlarken kullanılacak bir cümle.

---Berkecan, Pelinsu gibi davranan insanlar
---Cahil çomarlar (şimdi gelip de "sen kimsin de x seçmenini kötülüyorsun demeyin araştırmadan, kaynağını bilmeden sallayan insanlar anlamında kullandım)
---Normalde yanına bile uğramazken işi düştüğünde" kanka "ayağı yapanlar
---Kibirli insanlar
---Korecan ve Alper Erözer mi neyse işte onun fanları
---Baba parasıyla hava atan çocuklar (senin bile değil niye hava atarsın ki?)
---Vatan Hainleri
---Dolandırıcılar veya benzeri işleri yapanlar.
Herhalde çoğunu yazdım :D.
Suriyeliler (Daha doğrusu Araplar. Sevmiyorum işte şunları)

Bunun gibi ''Tirrek''lere...

omSiC3.jpg
Ankara'dan Diyarbakır'a okul okumaya gelen biri olarak söylüyorum. Diyarbakır'da her yerde bunlardan bulabilirsiniz. Ama bu tarz insanların yanında gayet bilinçli insanlar da var açıkçası.

• Sürekli mal alıp satma, para muhabbeti yapanlar,
  • Arkadaşı kapıdan çıkar çıkmaz daha arkasını dönmeden arkasından konuşanlar,
  • Herhangi bir konuda körü körüne bağlı olup da, doğrusunu anlatsan bile sana inanmayanlar,
  • Şapkasının önünü büküp gezen tırrekler...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı