Sınırsız bütçeye 4K oyun için monitör önerisi

Bütçe
Sınırsız
Hocam merhaba, bende aynı monitörü almayı düşünüyorum ama LG'nin aynı modelini, ASUS'un modelinde Reddit'te gördüğüm kadarıyla bir sürü sorun varmış. Siz sorun yaşadınız mı?

Ben daha yeni aldım uzun süredir kullanmıyorum zaten yeni çıkan bir model şu anlık hiçbir sorun yaşamadım gayet memnunum. Tavsiye ederim bu modeli LG ninkini hiç denemedim benim setupum ASUS diye bu modeli tercih etmiştim. Belki lgninki daha iyidir.

Ben daha yeni aldım uzun süredir kullanmıyorum zaten yeni çıkan bir model şu anlık hiçbir sorun yaşamadım gayet memnunum. Tavsiye ederim bu modeli LG ninkini hiç denemedim benim setupum ASUS diye bu modeli tercih etmiştim. Belki lgninki daha iyidir.
Aslında ASUS olan daha yüksek parlaklıklara ulaşabiliyor o yüzden tercih edenler var ama HDR'ında bazı problemler varmış sanırım ondan tereddütte kaldım, teşekkür ederim.

Siz ikinci monitörü ne amaçla istiyorsunuz? Kullanım amacı ne olacak? Hani yanında daha üstün olan OLED almışsınız çünkü.
Benim mantığımın almadığı olay şu; madem sınırsız bütçe var neden 4K? OLED monitörün yanına bir de. Çok alakasız bir durum gibi duruyor.
Kalite ve F/P açısından bakarsak önerilen Dell G3223Q güzeldir.

Siz ikinci monitörü ne amaçla istiyorsunuz? Kullanım amacı ne olacak? Hani yanında daha üstün olan OLED almışsınız çünkü.
Benim mantığımın almadığı olay şu; madem sınırsız bütçe var neden 4K? OLED monitörün yanına bir de. Çok alakasız bir durum gibi duruyor.
Kalite ve F/P açısından bakarsak önerilen Dell G3223Q güzeldir.

Oyun oynamak amacıyla bazı oyunları 2K OLED'de bazı oyunları 4K olan monitörümde oynayacağım o an kullanmadığım monitörde ise yayın açmayı planlıyorum yayınla ilgili işleri chati falan diğer o an kullanmadığım monitörde halledecegim.

Oyun oynamak amacıyla bazı oyunları 2K OLED'de bazı oyunları 4K olan monitörümde oynayacağım o an kullanmadığım monitörde ise yayın açmayı planlıyorum yayınla ilgili işleri chati falan diğer o an kullanmadığım monitörde halledecegim.

Bazı oyunları dediğim ise örnek Resident Evil tarzı daha karanlık ortamlarda geçen oyunları OLED moniturmde oynamayı planlıyorum. Siyahlar gerçekten siyah gibi olduğu için daha iyi bir deneyim yasatacagini dusunuyorum.

Bazı oyunları dediğim ise örnek Resident Evil tarzı daha karanlık ortamlarda geçen oyunları OLED moniturmde oynamayı planlıyorum. Siyahlar gerçekten siyah gibi olduğu için daha iyi bir deneyim yasatacagini dusunuyorum.

Anladım.
OLED monitör senin zaten %80 tüm işlevini görecek.
Dell G3223Q Review önerdiğimiz Dell'in incelemesidir. Güzeldir. Genel kullanım ve oyun için asla üzmez.

Daha ergonomik bir monitör istersen. Gigabyte M28U-AE Arm Edition Monitör bunu öneririm.

Anladım.
OLED monitör senin zaten %80 tüm işlevini görecek.
Dell G3223Q Review önerdiğimiz Dell'in incelemesidir. Güzeldir. Genel kullanım ve oyun için asla üzmez.

Daha ergonik bir monitör istersen. Gigabyte M28U-AE Arm Edition Monitör bunu öneririm.
Hocam M28U (Gigabyte M28U 28" 1 ms 4K Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe) ile aynı özellikte iken M28U-AE bi tık mantıksız kalıyor bence.Hem normali bence daha estetik duruyor.Fakat dikey de kullanmak istiyorsa M28U-AE daha mantıklı duruyor.

4K IPS bir modelin elindeki 2K OLED'den üstün olacağı senaryolar işe yönelik olacaktır. Ofis uygulamarı, kod yazma gibi işlerde hem OLED'de burn in riski var hem de anormal subpixel layout'dan dolayı textlerde fringing oluyor, 4K IPS modelde (örneğin G3223Q) bu tarz uygulamarı kullanmak çok daha mantıklı çünkü yazılar çok crisp oluyor. Onun dışında tüm senaryolarda OLED öne geçecektir.

4K IPS bir modelin elindeki 2K OLED'den üstün olacağı senaryolar işe yönelik olacaktır. Ofis uygulamarı, kod yazma gibi işlerde hem OLED'de burn in riski var hem de anormal subpixel Layout'dan dolayı textlerde fringing oluyor, 4K IPS modelde (örneğin G3223Q) bu tarz uygulamarı kullanmak çok daha mantıklı çünkü yazılar çok crisp oluyor. Onun dışında tüm senaryolarda OLED öne geçecektir.

Benim sistemim 4K çok rahat oynatacak bir sistem ve çoğunlukla herkes bana 4K çok farklı bir deneyim gibi şeyler söylediği için bir tanede 4K alma ihtiyacı duydum. Bütçe konusunda bir sıkıntım yok en kötü beğenmezsen satarim.

Peki Samsung Odyssey Neo G8 32inç kötümü ben ilk bunu düşünüyordum ve öneren sanırım hiç çıkmadı?

Son düzenleme:
Pg27aqdm aldım bir hafta oluyor. Asusun 240 hz 0.03 ms oled 2k monitörü. Elimde simülatöre bağlı gigabyte 43 inch 4k monitörü ve benq xl2546k da var. Hatta benq yu muhtemelen satacağım. Neyse gelelim cevabına, ne 4k lar gördüm ne 2k lar gördüm ama inanki ben bu aldığım oled asus gibi bir monitör görmedim, oynadığım tüm oyunları baştan deneyimledim resmen, görüntü ve renk canlılığını anlatmaya teknik bilgim yetmez, piyasadaki tüm 4k monitörleri ezer geçer net. Siyahları simsiyah zift gibi olması, o kırmızıların, gölgelerdeki griliklerin renk kalitesi, akıcılığı inanılmaz, piyasadaki hiçbir 4k bu monitörün kalitesini veremez imkansız. Tabi bir de üst seviye bir ekran kartın olmalı ki birçok oyunda 2k 240hz i hisset. Paran da varsa düşünme direk al stok bulabilirsen.

PG27AQDM aldım bir hafta oluyor. ASUS'un 240 Hz 0.03 ms OLED 2K monitörü. Elimde Simulator'e bağlı Gigabyte 43 inch 4K monitörü ve BenQ XL2546k da var. Hatta BenQ'yu muhtemelen satacağım. Neyse gelelim cevabına, ne 4K'lar gördüm ne 2K'lar gördüm ama inanki ben bu aldığım OLED ASUS gibi bir monitör görmedim, oynadığım tüm oyunları baştan deneyimledim resmen, görüntü ve renk canlılığını anlatmaya teknik bilgim yetmez, piyasadaki tüm 4K monitörleri ezer geçer net. Siyahları simsiyah zift gibi olması, o kırmızıların, gölgelerdeki griliklerin renk kalitesi, akıcılığı inanılmaz, piyasadaki hiçbir 4K bu monitörün kalitesini veremez imkansız. Tabii bir de üst seviye bir ekran kartın olmalı ki birçok oyunda 2K 240Hz i hisset. Paran da varsa düşünme direk al stok bulabilirsen.

Zaten o monitör bende var aynı model ama 2K varken bir de 4K nasıl bir deneyim onu merak ettim çünkü çok fazla kişi 4K kesin denemelisin tarzı şeyler söyledi sistemimde de 4090 olunca.4k yi zaten 2.monitorum yapicam suanki elimdeki asusu oledi çoğunlukla kullanacağım zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı