Sinyal güçlendiriciler işe yarıyor mu?

Aynı cihazı kullanıyorum. Arkadaşlar çok büyük bir beklentiniz olmasın. Harika mı? Hayır değil, fakat iş görüyor ve ihtiyacımı karşılıyor. Benim için yeterli ve bir şikayetim yok. Eviniz çok büyük değilse merkeze yerleştirirseniz işinizi görür. Hız aktarımı konusunda bir sorunla karşılaşmadım.

Oynuyorum ama internet iyi 1 2 Mbps pek fark yaratmaz gayet düşük ping değerleri alıyorum.
Maalesef bende durum öyle değil. Hızımdan memnunum aslında ama ping değerlerim ucu ucuna yetiyor modemimde biraz kötü LOL'de 12ms anca alıyorum.

Ben TP-Link kullanıyorum yan apartmandan alıyorum ve internet çok hızlı çalışıyor ben ürünü 80TL'ye aldım. (Yan apartmanda anneannem var ve ortak kullanıyoruz parası ödeniyor 2 apartmanda aileye ait apartman dediğim 2katlı bina) ping arada oluyor oda Türk Telekom'dan orijinal modemin yanındada olsam aynı.

Eviniz malikane değilse yanına 5M Ethernet kablosu alırsan bir de onu modeme bağlarsan aygıt 2. modem görevi görür yani hız kaybını azaltmış olursun. Aksi taktirde YouTube'dan 2K video bile izleyemeyebilirsin.

12 ms çok iyi değil mi?

Zaten çok iyi. Daha aşağısı oluyor mu bilmiyorum ama mesela arkada 1080P kalitede video açınca hemen çıkıyor çokk fazla kişi bağlanınca çıkıyor ve bazen sebebini bilmediğim şekilde 20-30'lara çıkıyor. Sanırım bunların hepsi modemden kaynaklı, eski olduğundan. Birde birşey indirmeyeceksin :D.

Eviniz malikane değilse yanına 5M Ethernet kablosu alırsan bir de onu modeme bağlarsan aygıt 2. modem görevi görür yani hız kaybını azaltmış olursun. Aksi taktirde YouTube'dan 2K video bile izleyemeyebilirsin.

İnternet 30 Mbps arkadaşların dediğine göre 27 28'e düşer bu da 2K için gayet yeterli bence.
Hocam ben TP-Link'in güçlendiricisini kullanıyorum. İnternette gezinmek için ideal fakat oyun ve canlı yayın yapmak için ideal değil.

Üzüldüm o zaman, babam öğretmen Zoom'dan ders yapacaktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı