Sinyal yok hatası

Ally

Hectopat
Sabah oyun oynarken ekran gidip geldi. Oyundayım diye bir sey yapamadım. Oyun bitince VGA to HDMI'le oynadım azcık temasssızlık var mı diye sonra bir anda sinyal yok yazısı geldi .her şeyi yaptım BIOS bili çıkarıp takma, RAM yer degistirm vs. bir türlü olmadı. Sonra bende VGA to HDMI bozuldugunu dusundum. Sizce alınır mı yeni bir tane yoksa çözümü var mıdır?

Çevirici ya da VGA slotunun kendisi de arıza yapmış olabilir monitörün kablosunda da sıkıntı olabilir. Farklı çevirici ve monitör ile test etmek gerekiyor ki sorunun nerede olduğunu tespit edin.

Merhabalar başka tanıdığınızda bir HDMI to VGA varsa deneyin eğer oda olmazsa kabloları değiştirin o da olmazsa başka eski monitörünüz varsa onu deneyin o da olmazsa televizyona takın o da olmazsa kasada sorun var olabilir.

Çevirici ya da VGA slotunun kendisi de arıza yapmış olabilir monitörün kablosunda da sıkıntı olabilir. Farklı çevirici ve monitör ile test etmek gerekiyor ki sorunun nerede olduğunu tespit edin.

Tamam sorunun nerede oldugunu tespit edeyim. Yarın sabah doneceğim.
Merhabalar başka tanıdığınızda bir HDMI to VGA varsa deneyin eğer oda olmazsa kabloları değiştirin o da olmazsa başka eski monitörünüz varsa onu deneyin o da olmazsa televizyona takın o da olmazsa kasada sorun var olabilir.

Televizyona takıp deneyeceğim tesekkürler.

Televizyonda çalıstı demek ki sorun VGA dönüstürücüsün deymis.
Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı