Sinyal yok sorunu

bogisama

Hectopat
Arkadaşlar bayadır devam eden bir sinyal yok hatası sorunum var. Olay şu: PC'yi açtığım veya uykudan açtığım bazı zamanlarda monitörde sürekli sinyal yok hatası alıyorum. PC'yi resetlemek işe yaramıyor ancak fişi çekersem monitörun görüntü tekrar geliyor. Yeni bir PC toplamıştım. Monitörüm VGA ekran kartına HDMI olarak bağlıyorum. Aktif dönüştürücü ile. Acaba yardım edebilir misin oyunlarda hiçbir sorunla karşılaşmıyorum. Sinyal yok hatasını da her zaman vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
ram testini yapmıştım.Ama eski sistemimde aktif dönüştürücü aldığım zamanlar sanki bu sorunlar başladı
Attığım konuyu tam olarak inceleyin. RAM testinde sıkıntı yoksa attığım konuda bahsedildiği gibi Frekans Mhz değerini düşürmeyi deneyin. Çözüm olmazsa undervolt işlemini yaptığınızı söylemişsiniz. Voltajı biraz daha yükseltip deneyin. Ekran kartı için farklı sürümleri deneyin. 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyebilirsiniz.

Yeşil ekran denilen olay bellek kaynaklıdır. Windows Bellek Tanılama ve Memtest86 ile belleklerinizin sağlığını kontrol edin.
Ram testlerini yaptim sorun cikmamisti
Arkadaslar donusturucum bu kötumudur degistiriyimmi sizce?
Tam olarak hangi durumlar da ve kaçar dakika aralıklarla gittiğini ya da konu başlığında belirttiğiniz gibi her kapat aç durumlarında olup olmadığını belirledikten sonra, ekran kartı güç bağlantılarınızı çıkarıp, monitörü direk anakarta bağlayıp tekrar aynı şeyleri deneyiniz. Lakin ekran kartı bağlıyken sinyal yok hatası aldığınız durum anakart üzerinden görüntü alırken geçerli değilse ekran kartında sorun olma ihtimali var demektir. Aynı şekilde güç bağlantılarınızı kontrol edin. Ramlerinizi silgi ile anti statik yapıp soket girişlerini üfleyerek yada süpürge ile tozunu alın. Hepsinden önce sağlam bir dönüştürücü almayı deneyin.
acaba bu kaliteli bir dönüştürücümü şuan bunu kullanıyorum.20 tl ye almıştım
Tam olarak hangi durumlar da ve kaçar dakika aralıklarla gittiğini ya da konu başlığında belirttiğiniz gibi her kapat aç durumlarında olup olmadığını belirledikten sonra, ekran kartı güç bağlantılarınızı çıkarıp, monitörü direk anakarta bağlayıp tekrar aynı şeyleri deneyiniz. Lakin ekran kartı bağlıyken sinyal yok hatası aldığınız durum anakart üzerinden görüntü alırken geçerli değilse ekran kartında sorun olma ihtimali var demektir. Aynı şekilde güç bağlantılarınızı kontrol edin. Ramlerinizi silgi ile anti statik yapıp soket girişlerini üfleyerek yada süpürge ile tozunu alın. Hepsinden önce sağlam bir dönüştürücü almayı deneyin.
monitörün fişini çekip takınca düzelmesi kasada bi sıkıntı olmadığını gosterir değil mi ?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200720-225723_n11com.jpg
    Screenshot_20200720-225723_n11com.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20200720-225723_n11com.jpg
    Screenshot_20200720-225723_n11com.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Geri
Yukarı