Sipariş verilen kargo ulaşmadı

moder824

Picopat
Daha fazla  
Selamlar isim falan vermeyeceğim. Bir mağazadan bilgisayar kasası sipariş verdim. Kargoyu bizim şehre gelen bir araca vermişler. Kargo parası da verdim ama şehre aracı getiren gel kendin götür diyor. Ben de kargo parasını ödemişim. Şimdi hala kargo ulaşmadı bana. Bu durumda ne yapmam gerekir? Ben hem kargo parası verip hem de taksiye para verip kendim mi götüreceğim? Bu durumda neler yapılır?

Kargoyu gel al şeklinde almak istemediğiniz halde gelip alın diyorlarsa iade edin THH'ye başvurun diyeceğim ama çok uzun ve teferruatlı işlemler satın aldığınız firmayla görüşün size teslim etmeleri gerekiyor bu bir suç sonuçta.

Bilinmeyen bi isim mi? Gelip sizi mi bulamadılar da gel sen al diyor?
Hocam geç cevap verdiyim için kusura bakmayın. Beni bulamadılar diye bir şey olmadı. Ürünün parasını ve ürünü bana getirmeleri için elaveden para ödedim. Ama sorun şuki ürünü getiren araç bizim şehre geldi. Ama aradığımda sen gel al diyorlar. Bende diyorum hani tamam sabah buluşalım şu yerde bekleyin beni duyorum. Adam diyor ben seni bekleyemem. Men mal boşaltıyom sen geldiyinde ara ben yer veririm diyor.
Ben olsam firmayı bu davranışdan dolayı şikayetçi olurdum, yaptığı tamamen sorumsuzluk.
Hocam geç cevap verdiyim için kusura bakmayın.Haklısınız hocam. Bakalım sabah ulaşacakmı elime ürün. Ama sorun şuki ben ürünü bana getirmeleri için elaveden para ödüyorum. Ve birde bana gel sen al demeleri beni üzüyor.
Kargo şirketi aranır durum bildirilir. Ve yüksek ihtimalle kargo evinize gelir.
Yok şirket deyilde hani bizim şehre gelen bir araca vermişler aracada ödeme yapılmış şu ürünü şu adrese ulaştırın diye. Ama sorun şuki satanıda getirenide gel sen al diyor.
Hangi kargo?
Bir kez evinize gelip bulamasalar, tamam diyeceğim ama zahmet bile etmeyip alıcıya küstahça arayıp "gel al" demek sanırım yeni bir akım.
Yok evime gelib bulamasalar tamam sorun bende derim. Ama ben ürünün bana ulaşması için elaveden para ödüyorum sonuçta. Ben şimdi taksiye para vercem bu adamı bulacam uzun iş. Kargo deyl hani bi elektronik mağazasından alınan ürünu bizim şehre gelen araca vermişler tanıdık onların. Ama ürünü sana ulaştıracaz diye para ver diyip"de sora sen gel al demesi üzüyor.
Kargoyu gel al şeklinde almak istemediğiniz halde gelip alın diyorlarsa iade edin THH'ye başvurun diyeceğim ama çok uzun ve teferruatlı işlemler satın aldığınız firmayla görüşün size teslim etmeleri gerekiyor bu bir suç sonuçta.
Aynen doğrudur. Sabah gidecem bakalım hem ürünü ulaştırma parası alıb hemde kendin al demesi üzdü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı