Siren nasıl çalıştırılır?

konfessink

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Metal İşleri - Kaynakçılık
Hocam elimde polis sireni gibi bir şey var ama kumandası yok. Bunu nasıl çalıştırırım?

IMG_20230901_161956.jpg

Kabloları - ve + olarak düşünüp pil değdirmeyi dene belki ses alırsın ve ona göre bir şeyler uydurabilirsin. Görünüşe göre birden fazla kablo var hepsini demenen gerekecek.

Hocam markası var mı internete markasını ve siren bağlantı şeması yazarsan çıkar. Kanın kırmızı ve siyahın güç bağlantısı olduğunu düşünüyorum. Büyük ihtimalle 12 v ile çalışıyordur.

Tahminimce kırmızı ve diğer fazla kablo çıkmayan siyah kablo enerji kabloları onları bir anahtar aracılığı ile güç kaynağına bağla böylece istediğin zaman açıp kapatabilirsin.

Diğer kablolarıda bir ses kontrolcüsüne, mikrofona veya aux girişine uygun olarak bağla ve kullanmaya başla.

Elektronikten anlama seviyene bağlı olarak detaylıca araştırarak USB girişi ilede baĝlayabilirsin ama ek uğraş ve araç gereç ister.

Hocam, çözdüm olayı. Kalın kablolara +12v verdim diğer ince kablolardan sarı ve kırmızı birbirine deyince rölesi tetikliyor hoparlörü aktif hale geliyor. İnce siyah kablosunu elimle tutuyorum diğer elimle de monitörün hoparlör sinyali olan kabloya dokunuyorum ses geliyor bayağı ev inledi. Bluetoothlu kulaklıktan ses sinyali alsak çalışır gibi..

Geri
Yukarı