Siri başkalarının sesi ile işlem yapıyor

Bildiğim kadarıyla mümkün değil. Bunun nedeni Siri sizin ses karakterinizi ayırt edebilecek bir yeteneğe sahip değil. Zaten böyle bir teknoloji bulunsa firmalardan "sesle ekran kilidi" açma gibi şeyler görebilirdik.

Bildiğim kadarıyla mümkün değil. Bunun nedeni Siri sizin ses karakterinizi ayırt edebilecek bir yeteneğe sahip değil. Zaten böyle bir teknoloji bulunsa firmalardan "sesle ekran kilidi" açma gibi şeyler görebilirdik.
Dedemin iPhone 6s'inde vardı bu. Dedemin sesiyle arıyordu ben deyince tık yok. Ama çözümünü bilmiyorum maalesef.

Hayır sesi tanıma özelliği var ayarlardan yapabilirsiniz. Aynısı google asistanda da var benden başkasına işlem yapma vs. diye.
Hatta ilk ses tanıtma yaparken Siri bazı seslerini kaydetmişti dedemin öyle tanıyor diye düşünüyorum.
Sesi ayarlardan tekrar tanımlamak belki çözebilir o zaman. Ancak yine de tekrar tanımlamasına rağmen başkalarının sesiyle işlem yapıyorsa yapılabilecek bir şey yok.

İlginçmiş hocam, yani bunun mümkün olabileceğini pek sanmıyorum, eğer mümkünse konu sahibi arkadaşın da yapabilmesi gerek.
Konudan bağımsız yıllardır şu google asistanı adam edemediler. Samsungun Bixby si var çok iyi ama türkçe dil desteği yok. Bi asistan yapmak bu kadar zor olmamalı google için.

(2. seçenek recognize your voice)

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231017_205117_Google.jpg
    Screenshot_20231017_205117_Google.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 44

Geri
Yukarı