Siri söylenenleri yanlış anlıyor

KidMan

Hectopat
Telefonla konuşurken ses karşıya gayet iyi gidiyor anlaşılıyor, ses kaydı yaparken de gene güzel ama Siri söylenenleri anlamıyor. Saçma sapan şeyler yazıyor. Nasıl düzeltirim? Modelim 7 Plus.

Siri'de hoparlörle yapılan aramada kullanılan mikrofon kullanılır. Donanımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için hoparlörde konuşun bir aramada. Eğer düzgün gelmiyorsa sorun bu hoparlördedir muhtemelen. Değilse cihazı Restore edin. Düzelmezse servise gönderin.

Siri'de hoparlörle yapılan aramada kullanılan mikrofon kullanılır. Donanımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için hoparlörde konuşun bir aramada. Eğer düzgün gelmiyorsa sorun bu hoparlördedir muhtemelen. Değilse cihazı Restore edin. Düzelmezse servise gönderin.
Şimdi bir daha denedim hoparlörü açıp yaklaşık 30 cm de mesafe vardı telefonla aramda, karşımdakiyle rahat konuştum. Sadece Siri'yi sıfırlayabileceğim yol var mı ya da dosyaları silmeden sıfırlama yöntemi? iCloud'a yedeklemekle hiç uğraşmadan. Servise götürsem ne derler? Mikrofon tamiri yapıyorlar mı? Bir pil ekran değiştiriyorlar diye biliyorum. Cihaz 6 aylık.

Farklı bir yaklaşım;
Siri'yi bayan sesi ile kullanıyorsanız erkek sesi ile değiştirin, zira bayanlar bazen söylenenleri yanlış anlama konusunda ağızları açık bırakabiliyor :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı