Şirket bilgisayarları nasıldır?

Vittorio Russo

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Arkadaşlar biliyorum biraz saçma soru olacak ama yine de size bir sorayım çünkü biraz tavsiye almak iyidir.

Arkadaşlar şimdi biz babamla bilgisayar konusunu hayli bir tartıştık ve babam dedi ki bir arkadaşım var o gönderecek bize. Arkadaşlar bu arkadaşı bir şirkette fizik mühendisliği yapıyor ve bize dedi ki almayın ben göndereyim zaten 10.000TL bilgisayarları 1000 liraya falan alıyoruz. Siz de o fırsattan yararlanın dedi. Arkadaşlar ben bu konuda kendim almak konusunda ısrarcıydım ama maalesef babamı ikna edemedim dedi ki az bekle göndersin bakalım nasıl beğenmezsen geri göndeririz. Arkadaşlar bu bilgisayar mart veya nisan ayında gelecekmiş. Arkadaşlar sizce bu bilgisayarlar nasıl oluyor yani şirket bilgisayarları nasıl oluyor? Ekran kartı, işlemci, anakart, SSD, vs. bunlar nasıl oluyor şirket bilgisayarlarında?

Not: Babamın arkadaşı şirkette fizik mühendisliği görev olarak yapmaktadır.

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Arkadaşlar biliyorum biraz saçma soru olacak ama yine de size bir sorayım çünkü biraz tavsiye almak iyidir.

Arkadaşlar şimdi biz babamla bilgisayar konusunu hayli bir tartıştık ve babam dedi ki bir arkadaşım var o gönderecek bize. Arkadaşlar bu arkadaşı bir şirkette fizik mühendisliği yapıyor ve bize dedi ki almayın ben göndereyim zaten 10.000TL bilgisayarları 1000 liraya falan alıyoruz. Siz de o fırsattan yararlanın dedi. Arkadaşlar ben bu konuda kendim almak konusunda ısrarcıydım ama maalesef babamı ikna edemedim dedi ki az bekle göndersin bakalım nasıl beğenmezsen geri göndeririz. Arkadaşlar bu bilgisayar mart veya nisan ayında gelecekmiş. Arkadaşlar sizce bu bilgisayarlar nasıl oluyor yani şirket bilgisayarları nasıl oluyor? Ekran kartı, işlemci, anakart, SSD, vs. bunlar nasıl oluyor şirket bilgisayarlarında?

Bence oyun PC'si olarak fazla iş görmez.

Şirketten şirkete değişir. Mühendislik ile alakalı bir şirketse bilgisayarları genelde iyi oluyor. Bekleyip görmek en doğrusu.

Bildiğim kadarıyla eski Intel işlemciler kullanılıyor.
Ekran kartı vahim diyebilirim.
SSD ile geliyordur ya da HDD bilemiyorum SSD koyanda var HDD'de.
Sadece iş için toplanmış pclerdir oyun falan oyniyacaksan vahim.

Beni fazla ciddiye alma ben pek bilgili değilim gördüklerimi yazdım diğer arkadaşların yazmasınıda bekle bence ortak bir görüş al.

Ekran kartı olmuyor. SSD ve işlemci güçleri fazla oluyor.
Firmalar ihale yöntemi ile bilgisayar alırlar. İhaleye Lenovo, Dell, HP katılır. En iyi fiyatı veren işi alır. Genelde Lenovo ağırlıklı oluyor. Lenovo Thinkpad şu an şirketlere bayağı giden bir cihaz.

Mühendislik, mimarlık gibi alanlar ile alakalıysa eğer en az işlemci kadar ekran kartı da iyi olmak zorunda, RAM de hafıza da aynı şekilde. Böyle olursa çok iyi bir bilgisayar gelecek demektir.
Ama diğer alanlar ile ilgiliyse, işlemci gücüne önem verilecektir ve Intel HD Graphics içerecektir. Bu da oyun konusunda performans eksikliği demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı