Şişen laptop bataryası sökülürse patlar mı?

saulgoodmantr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşımın laptopunun bataryası şişti ve aşırı ısınmış bataryayı söksek bir şey olur mu? Batarya nasıl sökülüyor ve patlama riski var mıdır?

image.jpg

Arkadaşımın laptopunun bataryası şişti ve aşırı ısınmış bataryayı söksek bir şey olur mu? Batarya nasıl sökülüyor ve patlama riski var mıdır?

Eki Görüntüle 1869883

Aynı laptop kullandığım için söylemek isterim. Hiç değişti mi? Kullanılan batarya orijinal mi? Ayrıca patlama riski çıkarırken eğer delmez veya herhangi fiziksel bir darbe meydana gelmediği sürece sorun olmaz. Kullanılan laptop K555ub modeli mi? Kaldı ki birkaç vida çıkardıktan sonra direkt kendinize doğru çekeceksiniz. Hiç üstüne bastırmadan rahatlıkla çıkacaktır.

Aynı laptop kullandığım için söylemek isterim. Hiç değişti mi? Kullanılan batarya orijinal mi? Ayrıca patlama riski çıkarırken eğer delmez veya herhangi fiziksel bir darbe meydana gelmediği sürece sorun olmaz. Kullanılan laptop K555ub modeli mi? Kaldı ki birkaç vida çıkardıktan sonra direkt kendinize doğru çekeceksiniz. Hiç üstüne bastırmadan rahatlıkla çıkacaktır.

Batarya orijinal hiç değimemiş modelini bilmiyoruz ama 8 GB RAM ve GTX 840M.

ASUS K555ln miş.

Laptop marka modeli nedir?

Batarya orijinal hiç değimemiş modelini bilmiyoruz ama 8 GB RAM ve GTX 840M.

ASUS K555ln miş.

Kasa aynı o yüzden aynı olabilir diye bahsettim. Onun dışında bende hiç değiştirmedim. Şişme gibi durumlar yaşamadım. Tabii bu kullanılan duruma bağlı olarak değişir. Kullanılan batarya yüksek ihtmalle kablosuz olması gerekiyor. Resimden anladığım kadarı ile kablosuz. Üstten çekim yapma şansınız var mı? Ya da direkt 3 tane vidasını çıkarıp da hafifçe geliyor mu diye test edebilirsiniz. Eğer altından kablo geçiyor ise çekmeyin. Arkadaşın attığı video da daha belli oluyor. Dediğim gibi kablolu değilmiş bağlantı. Hafif kaldırıp çıkarabilirsiniz sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı