Sistem 1-2 saat oyundan sonra takılmaya başlıyor

serkanxgod

Hectopat
  • GPU: RX 5700 XT Nitro+
  • CPU: Ryzen 5 3600
  • Anakart: B450 TOMAHAWK MAX
  • RAM: 2x8 Corsair Vengeance LPX 8GB
  • SSD: ADATA SU650 240 GB M.2
  • Kasa: Corsair Spec Delta RGB
  • PSU: Corsair VS650
Sistemim bu şekildedir. Oyunu sabah açıyorum bilgisayar soğukken 1-2 saat oynuyorum hiç takılma olmuyor, 1-2 saat sonra Fortnite takılmaları başlıyor sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim muhtemel ki depolamadan kaynaklı bir sorun.Çünkü depolama maksimum işleme hızına çıkarsa veyahut yüklenilirse drop yapar. Öte yandan o SSD sorunlu diyebiliriz. Bu bağlamda veri işleme hızı düşüyor. Bu arada oyun esnasında MSI Afterburner değerlerini takip etmekte fayda var. Yani CPU-GPU kullanımlarında düşüşler vs. konusunda.

• GPU: RX 5700 XT Nitro+
  • CPU: Ryzen 5 3600
  • Anakart: B450 TOMAHAWK MAX
  • RAM: 2x8 Corsair Vengeance LPX 8GB
  • SSD: ADATA SU650 240 GB M.2
  • Kasa: Corsair Spec Delta RGB
  • PSU: Corsair VS650
Sistemim bu şekildedir. Oyunu sabah açıyorum bilgisayar soğukken 1-2 saat oynuyorum hiç takılma olmuyor, 1-2 saat sonra Fortnite takılmaları başlıyor sebebi ne olabilir?
Kullandığınız SSD'nin bir yazılımsal sıkıntısı vardı diye hatırlıyorum. Bunun içinde bir firmware güncellemesi gelmişti bu SSD'ler için. Yapmadıysanız tavsiye ederim. Çünkü şuan sisteminizde ki en kritik göze değen bileşen SSD.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı