Sistem 12 GB RAM yapılmalı mı?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, sistemimde şu anda 4x2 2133 MHz DDR4 RAM'ler bulunuyor. 16 GB RAM yapmak istiyordum lakin 8x2 16 GB RAM'lerin en ucuzu 1100 lira civarında. O nedenle 8 GB RAM alıp sistemimi 12 GB RAM yapmayı düşünüyorum. Sizce değer mi? Anakartımda iki slot bulunuyor.

Size kalmış bir durum. Eğer bilgisayarı internette dolaşmak dışında kullanıyorsanız çoğu alanda RAM'iniz yetersiz kalacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Size kalmış bir durum. Eğer bilgisayarı internette dolaşmak dışında kullanıyorsanız çoğu alanda RAM'iniz yetersiz kalacaktır.
Oyun için yükseltmeyi istiyorum aslında, Battle Royale ve FPS tarzı oyunlarda genel olarak FPS'im yüksek olsa da oyun takılıp duruyor.

Neden sorun çıkartma ihtimali yüksek?

Yongaların üreticisi farklı olabilir MHz değerleri farklıysa sıkıntı çıkartabilir, 8+4 Dual olarak değil de 4+4 Dual olup diğeri tek çalışırsa ve anakartın buna desteği yoksa sıkıntı çıkarabilir ve bu uzar da gider hatta marka, GB, CL değerleri ve MHz'i aynı olan RAM'ler bile sıkıntı çıkarabilir. Yani kısaca şu tarz birlikte satılan RAM'ler dışında hatta minicik olsa bile onlarında birlikte takılan tüm RAM'lerin sorun çıkarma ihtimali olup aralarında ne kadar fark olursa sorun çıkarma ihtimalleri o kadar artıyor.

Yongaların üreticisi farklı olabilir MHz değerleri farklıysa sıkıntı çıkartabilir, 8+4 Dual olarak değil de 4+4 Dual olup diğeri tek çalışırsa ve anakartın buna desteği yoksa sıkıntı çıkarabilir ve bu uzar da gider hatta marka, GB, CL değerleri ve MHz'i aynı olan RAM'ler bile sıkıntı çıkarabilir. Yani kısaca şu tarz birlikte satılan RAM'ler dışında hatta minicik olsa bile onlarında birlikte takılan tüm RAM'lerin sorun çıkarma ihtimali olup aralarında ne kadar fark olursa sorun çıkarma ihtimalleri o kadar artıyor.

Silicon Power XPower 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 DDR4 SP016GXLZU320BDA Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe hocam zorlayıp bunu almayı düşünüyorum. Elimde 4x2 2133 MHz Ram'ler var onları 400 TL civarından satmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı