Sistem 20 saniyede açılıyor

uguratakan

Kilopat
Yer
visor01 @ istikram.
Daha fazla  
Meslek
Mobil Uygulama Geliştirici
2 yıldır kullandığım bilgisayarım Windows'un dönen topları gelinceye kadar yani anakartın BIOS'unda geçen süre 12 saniye ilk Windows işaretleri çıktıktan 8 saniye sonra açılıyor. Ekte sunmuş olduğum diskler kasanın kendi 4 fanı (Cooler Master Master Case 5 Pro), Xigmatech'in kontrolcüye bağlı 3 tane RGB fanı var. Anakartım MSI Tomahawk Z390.
Bu 12 saniyelik süreyi nasıl daha az hale getirebilirim.

Dosya Ekleri

• Yakalama.JPG
    Yakalama.JPG
    32,2 KB · Görüntüleme: 110
Görev yöneticisinin Başlangıç kısmından gereksiz programları devre dışı bırak.Kullanacağın zaman kendin açarsın.Hem bilgisayarınız daha hızlı açılır hem de Windows açıldığı anda daha kısa sürede kendine gelir.

2 yıldır kullandığım bilgisayarım Windows'un dönen topları gelinceye kadar yani anakartın BIOS'unda geçen süre 12 saniye ilk Windows işaretleri çıktıktan 8 saniye sonra açılıyor. Ekte sunmuş olduğum diskler kasanın kendi 4 fanı (Cooler Master Master Case 5 Pro), Xigmatech'in kontrolcüye bağlı 3 tane RGB fanı var. Anakartım MSI Tomahawk Z390.
Bu 12 saniyelik süreyi nasıl daha az hale getirebilirim.
1- Görev yöneticisini aç.
2- "Başlangıç" adlı sekmeye gel.
3- Oradaki uygulamalar bilgisayarın açılınca otomatik açılan uygulamalardır, gereksiz hepsini kapa.

Bitti ise diğer adıma geçiyoruz.

1- Arama kısmına "çalıştır" yaz ve aç.
2- Çıkan pencereye "msconfig" yaz.
3- Oradan "hizmetler" adlı sekmeye gel.
4- Sol altta duran "Microsoft hizmeterini gizle" tikinin işaretli olduğundan emin ol.
5- Orada gördüğün bütün gereksiz hizmetleri kapa.

BIOS güncellemesini yaptım ve birkaç ayarla oynadım. CSM olan modu UEFI yaptım. Fastboot güncellemeden dolayı kapanmıştı tekrar açtım ve şu an toplam açılıs süresi 12-13 saniye civarında.
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı