Sistem açıldığında CMD açılıyor ve Kaspersky'ın fazla disk kullanıyor

benmuhammed

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul - Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: DDR3 12 GB
Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 4600 I NVIDIA GeForce GT 750M
Anakart: Bilmiyorum. (ASUS N550JV Laptop kullanmaktayım.)
İşlemci: Intel(R) Core(TM) İ7-4700HQ @2.40GHz
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bugün Steam üzerinden FPS monitör satın aldım. Biraz kurcalarken yanlışlıkla bir ayar yaptım. Ekran gitti. 2 kez kapat aç yapıp biraz bekledim. Sonradan açıldı bir 4-5 dk ya. Sonra işte uygulamalar açılıyordu, bir anda 2 kere CMD açıldı ve kapandı. Saniyelik bir şekilde. 2. olarak Kaspersky bazen çok fazla disk kullanıyor. Bende Anti-Virüs işte falan diye geçiştirirdim. Bu olayla beraber bir korku geldi, Kaspersky'ın diski fazla kullanması bilgisayarımda bir virüs olduğunu mu gösterir? Teşekkürler.
Bu arada ilk defa görev yöneticisinde Rundll.exe diye bir şey gördüm.

1620909312459.png

Bu arada moderatörler yanlış düzeltmiş sanırım, Kaspersky bazen %100 kullanıyor. CMD 2 ay önce açılmıştı en son :D. Yeni oldu bu olay.
Bu arada Rundll.exe hâla aktif.

Son düzenleme:
Merhabalar. Bugün Steam üzerinden FPS monitör satın aldım. Biraz kurcalarken yanlışlıkla bir ayar yaptım. Ekran gitti. 2 kez kapat aç yapıp biraz bekledim. Sonradan açıldı bir 4-5 dk ya. Sonra işte uygulamalar açılıyordu, bir anda 2 kere CMD açıldı ve kapandı. Saniyelik bir şekilde. 2. olarak Kaspersky bazen çok fazla disk kullanıyor. Bende Anti-Virüs işte falan diye geçiştirirdim. Bu olayla beraber bir korku geldi, Kaspersky'ın diski fazla kullanması bilgisayarımda bir virüs olduğunu mu gösterir? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 1021520
FPS Monitör'ün kısayoluna sağ tıkla ''Dosya konumunu aç'' De. Bir tane .exe dosyası gösterecek onu ''KSN'de Tanırlığı Denetle''deyip KS ile tarat. Virüs bulursa silersin.

FPS monitör'ün kısayoluna sağ tıkla "dosya konumunu aç" de. Bir tane .exe dosyası gösterecek onu "ksn'de tanırlığı denetle"deyip ks ile tarat. Virüs bulursa silersin.

Steam'den aldım. Virüs olacağını sanmıyorum.

Eki Görüntüle 1021520
Orijinal rundll32.exe dosyası, Microsoft tarafından Microsoft Windows'un bir yazılım bileşenidir. Rundll32, 32 bit DLL'leri yükler ve çalıştırır ve birkaç DLL kütüphanesini dosya sisteminin hafızasına dağıtır. Bazı Windows işletim sistemlerinin önemli bir bileşenidir ve kaldırılması hatalara neden olabilir.
Kaspersky bazen %100 kullanıyor.
Güncelleme yapıyor olabilir. Veya Arka Plan taraması. Korkmayın.

Steam'den aldım. Virüs olacağını sanmıyorum.
Steam olması zararlı olmayacağı anlamına gelmez. Daha yeni Apple marketten zararlı dağıtldı milyonlarca kullanıcı zararlı indirdi. Legal olması imaknsız olacağı anlamına gelmez.
Rundll sorun değil bir işlem için yürütme yapmıştır.
Kaspersky arada yüksek kullanabilir olağan bir durum nasıl oyun açınca değişkenlik var o da aynı şekilde işlem yoğunluğuna göre kullanması normal.

Steam olması zararlı olmayacağı anlamına gelmez. Daha yeni Apple marketten zararlı dağıtldı milyonlarca kullanıcı zararlı indirdi. Legal olması imaknsız olacağı anlamına gelmez.
Rundll sorun değil bir işlem için yürütme yapmıştır.
Kaspersky arada yüksek kullanabilir olağan bir durum nasıl oyun açınca değişkenlik var o da aynı şekilde işlem yoğunluğuna göre kullanması normal.

Hocam peki şu CMD neden oldu? En son 2-3 ay önce böyle olmuştu. Şu an tam tarama yapyıorum bu arada. Cevaplarınız için teşekkürler :).

Yeni konular

Geri
Yukarı