Sistem açıldığında siyah ekran oluyor

ronnie19

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı açtığımda siyah ekran oluyor, ancak mouse imleci var ve biraz beklediğimde Windows geliyor. PC cahili olduğum için çözemiyorum. İnternetten araştırmayı denedim, bu tarz sorunlar yaşayan insanlar çok fazla ama tam çözüm bulamadım yardımcı olabilir misiniz? Çok sık rastlanan bir sorun gibi duruyor.

CMD üzerinden sfc/scannow ile disk onarımı denenebilir. Arama kısmına CMD veya Komut İstemi yazın, çıkan sonuca sağ tıklayıp yöndtici olarak çalıştırın. Açılınca içine SFC/scannow yazın ve enter tuşuna basarak onarımın bitmesini bekleyin.

Bilgisayarımı açtığımda siyah ekran oluyor, ancak mouse imleci var ve biraz beklediğimde Windows geliyor. PC cahili olduğum için çözemiyorum. İnternetten araştırmayı denedim, bu tarz sorunlar yaşayan insanlar çok fazla ama tam çözüm bulamadım yardımcı olabilir misiniz? Çok sık rastlanan bir sorun gibi duruyor.
O beklediğin süre de CTRL+ALT+DEL tuşlarına bas ardından gelen ekrandan görev yöneticisini aç. İşlemler bölümünde explorer.exe adında bir görev ara eğer yoksa yeni görev çalıştır seçeneğinden explorer.exe yazarak görevi çalıştır. Muhtemelen bilgisayarında fazla ağır programlar yüklü bu sebeple explorer.exe komutu geç çalışıyor ve masaüstü geç yükleniyor. Sorun bu ise çözümü, bilgisayarında masaüstü geldiğinde görev yöneticisini aç ve başlangıç uygulamalarından senin için başlaması boş olan programları durdur. Sorunun çözülecektir.

O beklediğin süre de CTRL+alt+del tuşlarına bas ardından gelen ekrandan görev yöneticisini aç. İşlemler bölümünde explorer.exe adında bir görev ara eğer yoksa yeni görev çalıştır seçeneğinden explorer.exe yazarak görevi çalıştır. Muhtemelen bilgisayarında fazla ağır programlar yüklü bu sebeple explorer.exe komutu geç çalışıyor ve masaüstü geç yükleniyor. Sorun bu ise çözümü, bilgisayarında masaüstü geldiğinde görev yöneticisini aç ve başlangıç uygulamalarından senin için başlaması boş olan programları durdur. Sorunun çözülecektir.

İşlemler bölümü yok dostum Windows10.

Geri
Yukarı