Sistem açıldıktan 3 saat sonra FPS'i 144'a sabitliyor

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda bazı problemler var. Alalı 11 ay falan oldu. İtopya'dan aldığım kendi toplama bilgisayarım (hazır sisteme ekleme/çıkarma yaptım) açıldıktan 3 saat sonra FPS 144 sabitleniyor onun harici oyunlar 60-70-80-90-100 FPS aralığına düşerse kasıyor. Aynı sistem ile başka videolara bakıyorum, kaymak gibi oynuyorlar. Anlamadığım şekilde FPS'yi 60'a sabitleyince kasıyor ama öyle böyle değil. Ben Fortnite, LoL, Valorant gibi oyunlar oynuyorum. Sabit 144FPS alıyorum ancak CoD Warzone, Apex gibi oyunları da oynayamıyorum çünkü FPS 70 80 90 100 oluyor ve oyun kasıyor. Ne yapayım? Göndersem mi İtopya'ya? Kabul ederler mi teknik desteği?
Bilgisayarcının yardımı dokunur mu peki bunlara? Kendim uğraştım hiçbir şekilde çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistem bende de var. AOC C24G1 monitör ile kullanıyorum. Örnek verecek olursam War Thunder 6 maçın birinde FPS düşüp lag sorunu yaşıyorum. Görünürde bir sorun da yok. Daha farklı çözüm önerisi var ise yazabilir misiniz?

İzlediklerin video olduğu için yırtılma yok gibi görebilirsin. 144hz monitöre sahipsen, monitör ayarlarından hz değerini düşür. 144hz'nin altında bir fps aldığında yırtılma olmaz. Kasıyor gibi de görünmez. Sistemin yüksek fps almak için AAA oyunlarda yetersiz.
Şu an için ya freesync açmalısın ya da bu şekilde birşey yapmalısın.

Örnek olarak 60hz monitöre sahip birisi, x oyununda saniyede 60 kareden daha az bir değer alırsa veya 30'un altında bir değer alırsa, oyunu kasar, yırtılır gibi görünür. Oyundan birşey anlamaz. Kısaca aldığın fps ile monitör hz değerin ya birbirine denk olmalı ya da fps değerin daha yüksek olmalı.

Son düzenleme:
İzlediklerin video olduğu için yırtılma yok gibi görebilirsin. 144Hz monitöre sahipsen, monitör ayarlarından HZ değerini düşür. 144Hz'nin altında bir FPS aldığında yırtılma olmaz. Kasıyor gibi de görünmez. Sistemin yüksek FPS almak için AAA oyunlarda yetersiz.
Şu an için ya FreeSync açmalısın ya da bu şekilde bir şey yapmalısın.

Örnek olarak 60Hz monitöre sahip birisi, X oyununda saniyede 60 kareden daha az bir değer alırsa veya 30'un altında bir değer alırsa, oyunu kasar, yırtılır gibi görünür. Oyundan bir şey anlamaz. Kısaca aldığın FPS ile monitör HZ değerin ya birbirine denk olmalı ya da FPS değerin daha yüksek olmalı.

Tamam da mesela CoD Warzone'da 80 100 FPS alıyorum FreeSync veya V-Sync açsam da düzelmiyor zaten yırtılma yoktu ama kasıyor işte FPS düştükçe diğer oyunlarda da böyle.

Arkadaşlar bilgisayarımda bazı problemler var. Alalı 11 ay falan oldu. İtopya'dan aldığım kendi toplama bilgisayarım (hazır sisteme ekleme/çıkarma yaptım) açıldıktan 3 saat sonra FPS 144 sabitleniyor onun harici oyunlar 60-70-80-90-100 FPS aralığına düşerse kasıyor. Aynı sistem ile başka videolara bakıyorum, kaymak gibi oynuyorlar. Anlamadığım şekilde FPS'yi 60'a sabitleyince kasıyor ama öyle böyle değil. Ben Fortnite, LoL, Valorant gibi oyunlar oynuyorum. Sabit 144FPS alıyorum ancak CoD Warzone, Apex gibi oyunları da oynayamıyorum çünkü FPS 70 80 90 100 oluyor ve oyun kasıyor. Ne yapayım? Göndersem mi İtopya'ya? Kabul ederler mi teknik desteği?
Bilgisayarcının yardımı dokunur mu peki bunlara? Kendim uğraştım hiçbir şekilde çözemedim.
FPS 'i sabitlemiş olma ihtimalin var mı?

Geri
Yukarı