Çözüldü Sistem açıldıktan birkaç dakika sonra gücü kesiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brkydurrr

Hectopat
RAM
GSKILL RIPJAWS 2x8 GB DDR4 3600MHz CL8
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 500 GB
Ekran kartı
ZOTAC 3060 TI OC 8 GB
Anakart
MSI B550-A PRO
İşlemci
RYZEN 5600
Selam arkadaşlar. Geçen günlerde bilgisayarda oyun oynarken bir anda kasanın gücü gitti. Fanlar vs. durdu. Sadece ledler açık kaldı. Umursamadım ve tekrar açıp oyuna devam ettim. Birkaç saat sonra tekrar gitti ama bu sefer tekrar açamadım. Tuhaf olan şu, kasada güç var. Ekran kartı dahil her şeyin fanları ve ışıkları yanıyor. Bazen Windows'un pin ekranını görebiliyorum. Ama bir dakika sonra o da gidiyor ve monitör no signal'e düşüyor. Ekran kartına görüntü gelmediği gibi klavye ve mouse'a da güç gelmiyor ve ışıkları yanmıyor. Sebebini bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CPU fanınızı kontrol ettiniz mi?
Hocam ilginiz için sağolun. Kontrol etmiştim ve cpu fanı da çalışıyordu. Dün akşam prizi değiştirdim. O da çare olmayınca sökmeye karar verdim. İlk iki ram'den birini söktüm. Ve bilgisayar sorunsuz açıldı. Sanırım ram bozuktu dedim. Sonra iki ram in de sağlam olduğunu gördüm. Çıkarıp takınca her şey çözüldü. Temassızlık vardı belki de. Konu kilit.
CPU fanınızı kontrol ettiniz mi?
Hocam ilginiz için sağolun. Kontrol etmiştim ve cpu fanı da çalışıyordu. Dün akşam prizi değiştirdim. O da çare olmayınca sökmeye karar verdim. İlk iki ram'den birini söktüm. Ve bilgisayar sorunsuz açıldı. Sanırım ram bozuktu dedim. Sonra iki ram in de sağlam olduğunu gördüm. Çıkarıp takınca her şey çözüldü. Temassızlık vardı belki de. Konu kilit.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı