Q9300 sistem açıldıktan birkaç dakika sonra kapanıyor

RuzgarAma

Femtopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
R5 230
Anakart
G31MX
İşlemci
Q9300
Bugün işlemcimi degistirdim (Core 2 Duo E7300). Yeni islemci olarak Q9300 taktim açıldı Windows'a geldi 3-4 dakika sonra dondu ve kapandi 60 derece bosta.

Güç kaynağı nedir? Yetmiyor olabilir mi? Sıcaklık sorunu olmadığına göre sanırım aklıma gelen tek seçenek bu kalıyor.

@RuzgarAma Sıcaklığın gerçekten 60 derece olduğuna emin misiniz? Eğer termal macunu tekrar sürebilirseniz kasayı yan yatırıp soğutucuyu çıkarıp termal macun sürüp işlemcinin üzerine anakarta ayakları sabitlemeden koyun. Ben bu şekilde 1-2 hafta kullanmıştım. Soğutucu tam oturmuyorsa bunu anlamış oluruz. Aynı zamanda hazır içini tekrardan açmışken PSU marka modeline de bakmayı unutmayın.

@RuzgarAma sıcaklığın gerçekten 60 derece olduğuna emin misiniz? Eğer termal macunu tekrar sürebilirseniz kasayı yan yatırıp soğutucuyu çıkarıp termal macun sürüp işlemcinin üzerine anakarta ayakları sabitlemeden koyun. Ben bu şekilde 1-2 hafta kullanmıştım. Soğutucu tam oturmuyorsa bunu anlamış oluruz. Aynı zamanda hazır içini tekrardan açmışken PSU marka modeline de bakmayı unutmayın.

Cok uzgunum aklima gelmedi ben takarken termal macun kullanmadim.

@RuzgarAma Termal macun işlemcideki ısının verimli bir şekilde fandaki soğutucu bloğa iletilmesine yarar. Bence o işlemci 60 derece değildir. Siz yanlış bakıyor olmayasınız? Termal macun sürün ve fanın tırnaklarını değiştirin. Mahalle bilgisayarcıları eski bozuk fanlardan söküp takar sizin fana ayak. Ben bir ücret karşılığında o şekilde gidip almıştım ve hazır oradayken takarken kırılırsa da yine bana patlamasın diye adama taktırdıydım.

@RuzgarAma termal macun işlemcideki ısının verimli bir şekilde fandaki soğutucu bloğa iletilmesine yarar. Bence o işlemci 60 derece değildir. Siz yanlış bakıyor olmayasınız? Termal macun sürün ve fanın tırnaklarını değiştirin. Mahalle bilgisayarcıları eski bozuk fanlardan söküp takar sizin fana ayak. Ben bir ücret karşılığında o şekilde gidip almıştım ve hazır oradayken takarken kırılırsa da yine bana patlamasın diye adama taktırdıydım.

Termal macunu degistim ve gene ayni.

Geri
Yukarı