Sistem açıldıktan sonra siyah ekran oluyor

Furkanglgn

Hectopat
Yer
Seyhan/Adana
Daha fazla  
Meslek
Makine Teknikeri
RAM
16 GB 3000mhz cl16
SSD veya HDD modeli
512 GB M2 ssd JD
Ekran kartı
AMD RX 580 8gb OC xfx
Anakart
Asus tuf gaming b450m plus
İşlemci
R5 2600
Selam, bilgisayarı bugün ilk açtığım da hiçbir sorun yoktu ama 10 dakika sonra ekran siyaha döndü ve ekran bir daha açılmadı. Klabye mosue ve kulaklıkta ışık vardı ama ekran gelmiyordu. Sistemi kapattım ve tekrar açtığımda sadece kasa çalışıyor ve diğer hiçbir donanım çalışmıyordu ve halen dahi öyle neden böyle olduğunu bilmiyorum. Bazen siyah ekrana düşüyordu ama kapatıp açınca düzeliyordu şimdi hiç düzelmiyor. Ne monitörde ne herhangi bir donanımda çalışmıyor sadece kasa çalışıyor.

Ram'lerinizi çıkarıp temas yerlerini bir silgiyle silebilirsiniz. Ayrıca bazen Ram'lerin slotlarını değiştirmek de işe yarıyor. Bir de ana kartta hangi renk ışık yandığı da biraz size info verebilir arızayla ilgili.

Ram'lerinizi çıkarıp temas yerlerini bir silgiyle silebilirsiniz. Ayrıca bazen Ram'lerin slotlarını değiştirmek de işe yarıyor. Bir de ana kartta hangi renk ışık yandığı da biraz size info verebilir arızayla ilgili.
Hemen deniyorum

RAM'lerinizi çıkarıp temas yerlerini bir silgiyle silebilirsiniz. Ayrıca bazen RAM'lerin slotlarını değiştirmek de işe yarıyor. Bir de ana kartta hangi renk ışık yandığı da biraz size info verebilir arızayla ilgili.

@KafadanKontak size şu an bilgisayardan yazıyorum. Dediğiniz gibi sadece RAM'leri silgi ile sildim ve taktım sorun düzeldi anakartta da ise yeşil bir ışık yanıp yanıp sönüyor sadece.

Son düzenleme:
RAM'lerinizi çıkarıp temas yerlerini bir silgiyle silebilirsiniz. Ayrıca bazen RAM'lerin slotlarını değiştirmek de işe yarıyor. Bir de ana kartta hangi renk ışık yandığı da biraz size info verebilir arızayla ilgili.

Takılan kısmı mi silecegiz bende de ayni hata var.

Hallolmasına sevindim.
Hocam yine aynı sorunu yaşıyorum

Hocam yine aynı sorunu yaşıyorum.

Bilgisayarı şimdi açtım ve ekran gelmedi, anakartta yeşil ışık yanıp yanıp sönüyor ekran kartının ışığı mavi çalışıyor ama ekran yok.

Hocam yine aynı sorunu yaşıyorum

Bilgisayarı şimdi açtım ve ekran gelmedi, anakartta yeşil ışık yanıp yanıp sönüyor ekran kartının ışığı mavi çalışıyor ama ekran yok.
Klavye mouse ve kulaklık leşleri yanıyor. Ama ekran siyahta kalıyor.

Hocam yine aynı sorunu yaşıyorum.

Klavye mouse ve kulaklık leşleri yanıyor. Ama ekran siyahta kalıyor.

Sistemi yeniden başlattım düzeldi lakin driver çalışmıyordu. Bende DDU ile Driver'ı sildim ama şu an sitesinde bana adrenalin Versiyon'u gözükmüyor nedenini bilen var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı