Sistem açılınca ekrana görüntü gelmiyor

LewNs0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadasimla Discord'dayken birden monitor gitti kulakligin isigi yaniyor ama mouse ve klavyenin yanmiyor. Kasa acikken kapatma tuşuna basiyorum kapanmiyor sadece prizden fisini cekince kapaniyor, kasanin arkasindaki HDMI kablosunu tak cikar yaptığımda no signal hatasi veriyor. Tum kablolari tak cikar yaptim, yardim eder misiniz?Bilgisayari daha bugün aldik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadasimla Discord'dayken birden monitor gitti kulakligin isigi yaniyor ama mouse ve klavyenin yanmiyor. Kasa acikken kapatma tuşuna basiyorum kapanmiyor sadece prizden fisini cekince kapaniyor, kasanin arkasindaki HDMI kablosunu tak cikar yaptığımda no signal hatasi veriyor. Tum kablolari tak cikar yaptim, yardim eder misiniz?Bilgisayari daha bugün aldik.
Herhangi bir parçanın arıza vermediği ihtimalden düşünürsek, anakarta bakalım misal portlardan kulaklığa ışık verip bir başka porta bağlı klavye mouse gibi donanıma güç vermemesi anakartta bir sorun olabilme ihtimalini aklıma getirtiyor.

Bilgisayarın tüm gücünü fişten çekip takarak yeniden başlatın. Sorun düzelmezse yine gücü kesip bios pilini çıkartıp takın. Bunlar çözüm olmayabilir ama denenmesi basit olduğu için bir denenmesinde fayda var.

Herhangi bir parçanın arıza vermediği ihtimalden düşünürsek, anakarta bakalım misal portlardan kulaklığa ışık verip bir başka porta bağlı klavye mouse gibi donanıma güç vermemesi anakartta bir sorun olabilme ihtimalini aklıma getirtiyor.

Bilgisayarın tüm gücünü fişten çekip takarak yeniden başlatın. Sorun düzelmezse yine gücü kesip BIOS pilini çıkartıp takın. Bunlar çözüm olmayabilir ama denenmesi basit olduğu için bir denenmesinde fayda var.

Bilgisayarın işlemcisi yanmış voltaj attığı için. Bu voltaj atma sorununa ne gibi bir çözüm uygulayabilirim?

Bilgisayarın işlemcisi yanmış voltaj attığı için. Bu voltaj atma sorununa ne gibi bir çözüm uygulayabilirim?
İşlemci yandıysa yeni bir işlemci alacaksın ancak öncelikle voltaj sorunun 2 temel sebebi olabilir.

1. Anakartında fiziksel bir arıza var ve belkide anaklartınıda değiştirmek zorundasın.
2. Kullandığın güç kaynağı o kadar dandik ki voltaj dalgalanmalarında anakarta aşırı voltaj verip işlemcinin yanmasına sebep olmuş.

Güç kaynağının modeli nedir? Ayriyeten bu tarz elektronik cihazları mutlaka akım korumalı prizlerle kullanmanız gerek belkide zamanında alacağınız 100 tl lik akım koruma prizi şu an binlerce liralık masraftan sizi kurtarırdı.

İşlemci yandıysa yeni bir işlemci alacaksın ancak öncelikle voltaj sorunun 2 temel sebebi olabilir.

1. anakartında fiziksel bir arıza var ve belki de anaklartınıda değiştirmek zorundasın.
2. kullandığın güç kaynağı o kadar dandik ki voltaj dalgalanmalarında anakarta aşırı voltaj verip işlemcinin yanmasına sebep olmuş.

Güç kaynağının modeli nedir? Ayrıyeten bu tarz elektronik cihazları mutlaka akım korumalı prizlerle kullanmanız gerek belki de zamanında alacağınız 100 TL'lik akım koruma prizi şu an binlerce liralık masraftan sizi kurtarırdı.

Zaten akım korumalı prizim var UPS alacağız AMD R5 5500 - RTX 4060 VENTUS 2X 8G OC - A520M-A PRO - 500GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da aldığım PC bu.

Geri
Yukarı