Sistem açılırken BIOS ekranına atıyor

mustafa333

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Oyuncu laptopum açılışta BIOS atıyor ESC basınca Windows Boot ediyor biraz uğraşınca delete tuşunda problem olduğunu anladım bazen basmıyor açılırken de basılı kalıyor gibi fakat laptopum daha iki aylık donanımsal bir problem olmasına ihtimal vermiyorum ama yazılımsal olsa açılışta BIOS atmaz diye düşünüyorum teknik servisinden Windows veya harici ekipmanlardan olabilir diye dönüş aldım ne yapmalıyım başına gelen var mı?

Merhaba, sisteminize yakın zamanda MSI Dragon Center gibi bir program yüklediniz mi acaba?

Yükledim iki hafta kadar önce oyunlarda FPS göstermesi için.

Boot menüsünde Windows'u görüyor musun?

Evet

Windows kuruluydu değil mi? Ayrıca SSD/HDD marka model neydi?

Windows 10 kurulu SSD'ye ayrıca HDD'de mevcut sistemde ve BIOS'da görüyorum depolama cihazlarını.

Aynı durum benim de başıma geldi. MSI Dragon Center yazılımını kaldırdığımda açılırken BIOS'a girme sorunu çözüldü.
Şuan işyerimdeyim eve geçince deniyicem teşekkürler yardımın için.
Merhabalar,
Oyuncu laptopum açılışta BIOS atıyor ESC basınca Windows Boot ediyor biraz uğraşınca delete tuşunda problem olduğunu anladım bazen basmıyor açılırken de basılı kalıyor gibi fakat laptopum daha iki aylık donanımsal bir problem olmasına ihtimal vermiyorum ama yazılımsal olsa açılışta BIOS atmaz diye düşünüyorum teknik servisinden Windows veya harici ekipmanlardan olabilir diye dönüş aldım ne yapmalıyım başına gelen var mı?
Arkadaşlar sorunu buldum delete tuşunu söktüm altındaki mekanik parçayıca söktüm ardından tornavida ile hafifce bastırdım köşeden çalışmaya başladı yerine taktım tekrar topladım yeniden çalışmıyor iki aylık bir cihaz marka ismini vermek istemiyordum yazılımsal olabilir diye ama bu sıkıntı olacak iş değil cihazım 13k lık bir cihaz monster marka alacaklar içinde tavsiye niteliğinde olur umarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı