Sistem açılırken HDD'den ses geliyor

Enesduyr00

Decapat
Daha fazla  
Eskiden bilgisayarı açınca normal açılma sesi çıkıyordu dün bilgisayara hard disk taktık ve çalıştırdığımda normal açılma sesinin dışında da küçük bir ses geliyor, anlık ancak bilgisayar açılınca hiçbir sorun yok. O ses neden geliyor olabilir? Sizce bilgisayarı çalıştırınca hard diskinde çalışma sesi tarzında bir şeyi var mı? İlk defa hard disk kullanıyorum. O yüzden bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eskiden bilgisayarı açınca normal açılma sesi çıkıyordu dün bilgisayara hard disk taktık ve çalıştırdığımda normal açılma sesinin dışında da küçük bir ses geliyor, anlık ancak bilgisayar açılınca hiçbir sorun yok. O ses neden geliyor olabilir? Sizce bilgisayarı çalıştırınca hard diskinde çalışma sesi tarzında bir şeyi var mı? İlk defa hard disk kullanıyorum. O yüzden bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hard Diskler SSD'ye benzemez. İçinde 7200RPM hızında dönen motor bulunur. O yüzden ses çıkartması çok normal.

HDD'ler hareketli parçalar içerir, bir HDD'nin kapağı açıkken çalıştığı videoları YouTube'tan izlerseniz normal olduğunu anlarsınız.

Bazı HDD marka ve modellerinde sistem açılışında çılgın sesler duymak mümkün. Mesela WD Blue serisinde ilk sistem açılışında veya yoğun HDD kullanımında cıyrr cıyyrr, cırk cırk sesi almak mümkün.

Evet, bende öyle oluyor.

Eski Samsung IDE disk kullanmamış olanlar HDD gerçek sesini bilmez 🤣

Frekans TV YouTube kanalında görmüştüm, sanki taşlama makinesi çalışıyor 🤣

Geri
Yukarı