Çözüldü Sistem açılırken monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

whatatuyy

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba sayın hocalarım. Sorunum şöyle:
Monitörüme, işletim sistemi açılana kadar hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ne "Windows başlatılıyor" yazısını, ne "BIOS ekranına girmek için F1" yazısını ve ne de BIOS ekranını hiçbir şekilde göremiyorum. Ayrıyeten bu bahsettiğim görüntü gelmeyen ekranlardayken monitörün güç kablosunun bataryasından cızırtı sesi geliyor. Windows başlatılıp da masaüstü ekranına geldiğim zaman cızırtı kesiliyor ve monitöre ekran geliyor.
Ve evet, monitör kasaya HDMI kablosuyla bağlı.

Monitörüm: Samsung S22F350FHMxuf.
Ekran kartım: RX580 4GB
Anakartım: PRIME H310M-K R2.0

Sizce bu sorun neden kaynaklanıyor? Ve çözüm yolları neler? Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Son düzenleme:
Çözüm
Hocam en baştan gidelim. BIOS pilini çıkartıp 10sn sonra takın. Ardından sürekli del tuşuna basarak BIOS'a girmeyi deneyin. BIOS'a erişirseniz Secure Boot ve UEFI'yi aktif edin. Ardından kaydedip çıkın. Sonucu yazarsanız sevinirim.
Sisteminizin bir ihtimal ekran kartının eti desteğiyle alakalı olabilir. Secure Boot ve UEFI aktif mi? Bir de hangi ekran kartını ve anakartı kullanıyorsunuz.

Sisteminizin bir ihtimal ekran kartının eti desteğiyle alakalı olabilir. Secure Boot ve UEFI aktif mi? Bir de hangi ekran kartını ve anakartı kullanıyorsunuz.

Pardon hocam, yazmayı unutmuşum.
RX580 4GB
PRIME H310M-K R2.0

Secure Boot ve UEFI'nin açık olup olmadığını inanın hatırlamıyorum.

Hocam en baştan gidelim. BIOS pilini çıkartıp 10sn sonra takın. Ardından sürekli del tuşuna basarak BIOS'a girmeyi deneyin. BIOS'a erişirseniz Secure Boot ve UEFI'yi aktif edin. Ardından kaydedip çıkın. Sonucu yazarsanız sevinirim.

Çözüm
Hocam dediğiniz gibi yaptım ve BIOS sıfırlandı. Secure Boot'u aktif ettim fakat UEFI'yi bulamadım. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Tekrardan sorun yaşarsam UEFI'yi de bir şekilde bulup açarım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı