Sistem açılırken restart atıyor

aocagri

Centipat
Merhabalar, sistemim:
  • Anakart - ASUS TUF Z390M-PRO GAMING
  • İşlemci - Intel Core i7 9700K
  • Ekran kartı - MSI geoforce RTX 2060 Aero ITX OC 6 GB GDDR6
  • Bellek - G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws v 3600MHz CL16
  • PSU - Cooler Master Masterbox MB511 600W (dahili PSU)
Bilgisayarı prize her yeni takışımda videoadaki durumla karşılaşıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani açıldıktan bir saniye sonra kapanıp tekrar çalışmaya başlıyor ama prizden çıkarmadığım sürece böyle bir durum yok.

Bununla ilgili birçok kişiye danıştım. Normal diyeni de vardı PSU'da ya da RAM'de sorun var diyen de. En son ASUS'tan özetle senin parçalarda uyumsuzluk var diye bir cevap geldi. İncelediğimde RAM'in anakartın QVL listesinde bulunmadığını gördüm. Bu endişe edilmesi gereken bir şey midir? Aynı RAM'in 16 GB olanı listede var ama bu yok. Bu liste ne kadar elzemdir? RAM'i listeye göre değiştirmeli miyim? Değiştirirsem videodaki durum ortadan kalkabilir mi ya da bu açılışta bahsettiğim durumun varlığı ne kadar önemli?

teşekkür ederim. peki bu restart atmasına gelecek olursam videoda çok normal karşılanmış. sadece cold bootta gerçekleşiyor olması endişe etmemi gerektirecek bir durum mudur?

Hala çözümünü bulamadım yeni BIOS güncellemelerini bekliyorum, endişe edilecek bir durum yok.

Sistemi ilk kurup, startı verince RAM frekanslarının ayarlanması için restart atması normaldir.Ama her gün günlük kullanımda bu olay gerçekleşiyorsa bu normal değil bence

Hala çözümünü bulamadım yeni BIOS güncellemelerini bekliyorum, endişe edilecek bir durum yok.

evet aynı durum 🙂 teşekkür ederim. başlık çözüldü olarak işaretlenmiş, orada başka bir yere gidip deneyin demişler. denediz mi peki?

Sistemi ilk kurup, startı verince RAM frekanslarının ayarlanması için restart atması normaldir.Ama her gün günlük kullanımda bu olay gerçekleşiyorsa bu normal değil bence

yukarıdaki arkadaşın da yaşadığı şey aslında. prizden çıkarmadığım sürece sorun yok.

evet bana da öyle geliyor. internette araştırdığımda daha ziyade overclock yapmış insanların karşılaştığı bir durum olduğunu gördüm. onlara da bios üzerinden çözüm öneriyorlardı. şahsen ben pek kurcalamak istemedim. yeni bios sürümünü bekleyeceğiz artık. yardımlarınız için ikinize de teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı