Sistem açılırken sol üst köşede beyaz çizgi çıkıyor

MTBlu

Hectopat
Sistemim yeni, sorun yok. 17 saniyede falan açılıyor fakat açılırken anakartın logosu gelmeden sol üstte beyaz bir çizgi oluyor. Sonra logo geliyor, sonra tekrar yanıp sönen bir beyaz çizgi oluyor. En son açılıyor. Bunu düzeltmenin yolu nedir? Başkalarının bilgisayarı direk açılırken benim neden böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durum bende şu nedenden oluyor. Harici HDD bağlıyken makinaya, PC'yi açarken dediğin şeyi görüyorum ve sonra pc açılıyor. Pc den usb bağlantısını çekip o şekilde açtığımda karşılaşmıyorum direk açılıyor.

Pc de SSD takılı. Bu tür durumların nedeni genelde pc üzerinde harici Flash Bellek, harici usb üzerinden bağlanmış HDD gibi depolama aygıtları varsa sistem açılışta Boot edecek aygıt gibi algılıyor muhtemelen ona sorgu göderme işleminden dolayı takılma, zaman kaybı yada böyle _ şeklinde bir çizgi bekletiyor.

Bios'um son sürüm bu arada. Başka nedenleride olabilir bu durumun ama bende aynı sorunu yaşadım ve aradaki farkı bu şekilde düzelttim.

Sistemim şu şekilde
Ryzen 5 2600x işlemci
Xpg spectrix 256gb s40g m2 ssd
Asus dual gtx 1660ti
Asus tuf b450 plus gaming
G skill 2x8 16gb 3200 mhz dd4 bellek
Wd 1 tb blue 64mb 7200rpm 3.5 sata 3.0 harddisk evet harici wifi usb bağlı bu sistem de de yapması normal mi bios güncel fast boot enable

Sistemim şu şekilde
Ryzen 5 2600x işlemci
Xpg spectrix 256gb s40g m2 ssd
Asus dual gtx 1660ti
Asus tuf b450 plus gaming
G skill 2x8 16gb 3200 mhz dd4 bellek
Wd 1 tb blue 64mb 7200rpm 3.5 sata 3.0 harddisk evet harici wifi usb bağlı bu sistem de de yapması normal mi bios güncel fast boot enable
BIOS dan sistemin bulunduğu diski ilk sıraya alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı