Sistem açılırken tekrar yeniden başladı

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Herkese merhaba. Biraz önce PC'yi açarken oldu bu. PC açıldı, kilit ekranı geldi fakat hem internet yok gözüküyordu PC'de hem de klavye ve fareyi algılamadı. Sonrasında kendi kendine kapanıp tekrar açıldı. Sebebi nedir sizce? PC'de virüs olma olasılığı var mı? Kaspersky kullanıyorum antivirüs olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir an belleği okuyamayıp reset atmış. O an bir güç dalgalanması veya CPU, RAM sıkıntısı çekmiş olabilir. Tekrar edecek olursa PSU, RAM sıkıntısı üzerine kafa yorun.

Bir an belleği okuyamayıp reset atmış. O an bir güç dalgalanması veya CPU, RAM sıkıntısı çekmiş olabilir. Tekrar edecek olursa PSU, RAM sıkıntısı üzerine kafa yorun.
Anladım kanka yakın zaman önce sistemi cmd sfc/scannow komutu ile taratmıştım bunun bir etkisi olmuş olabilir mi sence?

Hayır. Sistem resetlemenin dosya doğrulama ile ilgisi yok. İşletim sistemi ile alakalı sıkıntılarda o komut işe yarar. Sizinki donanımsal bir duruma benziyor ve dediğiniz komut daha çok yazılımsal sıkıntılarda işlev görür.

Hayır. Sistem resetlemenin dosya doğrulama ile ilgisi yok. İşletim sistemi ile alakalı sıkıntılarda o komut işe yarar. Sizinki donanımsal bir duruma benziyor ve dediğiniz komut daha çok yazılımsal sıkıntılarda işlev görür.
Anladım ilk kez böyle bir şey oldu tekrar olursa duruma göre bakacağım artık. Teşekkür ederim tekrardan 👍

Geri
Yukarı