Sistem açılırken Windows yükleme ekranında takılıyor

efecangr

Yoctopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki işlemleri yaptıktan sonra yeniden başlattım, başlattığımda üzerinde her zamanki gibi yukarıda ASUS yazan bir yüklenme ekranı çıktı fakat o ekrandan sonra böyle siyah bir yer geldi ve bilgisayar açılmıyor.

image.jpg

aynı ekranda klavyede birkaç tuşa basınca yuvarlak dönen kısım gitti ekranda sadece mouse kaldı ctrl alt del, ctrl shift esc vs. yaptım ama ekran hiçbirşekilde gelmedi sadece mouse var ekranda

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki işlemleri yaptıktan sonra yeniden başlattım, başlattığımda üzerinde her zamanki gibi yukarıda ASUS yazan bir yüklenme ekranı çıktı fakat o ekrandan sonra böyle siyah bir yer geldi ve bilgisayar açılmıyor.

Eki Görüntüle 1447017

Aynı ekranda klavyede birkaç tuşa basınca yuvarlak dönen kısım gitti ekranda sadece mouse kaldı CTRL alt del, CTRL Shift ESC vs. yaptım ama ekran hiçbir şekilde gelmedi sadece mouse var ekranda

Sorunu ben düzelttim, Windows'u tamamıyla silmeniz lazım. Ben hard disk yandı zannetmiştim panik yapıp düzeltmeye çalıştım ve düzeltmiştim.

Kaspersky Rescue Disk ile yapmıştım. İlk önce Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2022 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky linkine gidiyorsunuz sonra krd.ISO'yu Rufus ile Flash belleğe koyun (FAT32 ve eğer ona rağmen ekrana hiçbir şey gelmiyorsa disk bölüm düzenini değiştirip tekrar Flash'a yükleyin) inşallah sizde error olmaz bende çok oldu. Sonra BIOS ayarlarına girip boot bölümünden USB veya external Device'ı başa alıp ayarları kaydedin sonra eğer başarılı bir şekilde açıldıysa gidin dosya sistemine Windows diskini bulup silebildiğiniz kadar dosya silin ve garanti olsun diye otomatik onarımdan da biçimlendirebilirsin. Sonra format dosyalarını buradan indirin Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) İndir sonra yine aynı şekilde USB başta olsun ve formatı atın bu kadar basit ama uzun.

Eğer önemli verileriniz varsa kaspersky rescue disk açıldıktan sonra Flash belleği çıkarıp takın ve Windows'un olduğu disk'e girip C:/Users/User/[Kullanıcı adınız]

Buradan indirilenler, belgeler vb. yerleri göreceksiniz verileriniz nerdeyse oradan Flash disk'e yedekleyebilirsiz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı