Laptop Windows yükleme ekranında takılıyor

ziqxchampion

Centipat
Daha fazla  
RAM
2+4(bozuk) 1333 MHz CL9
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria
Ekran kartı
GT 740M
Anakart
Casper
İşlemci
İ5 4200M
Merhabalar, laptopum kısa süre önce Windows yükleme ekranında takılıp kalıyordu. Bilgisayarcıya götürdüm SSD bozuk dendi BIOS'da SSD görünmüyordu. 700TL fiyat biçti. Bende SSD'ye Windows kurmayı bildiğim için 600TL'ye Kioxia Exceria 480GB SSD aldım. Bu SSD'yi de taktım fakat bunu da BIOS görmedi. Ertesi gün bilgisayarcıya verdim. BIOS ayarlarını değiştirip içine Windows kurdu ve 100TL aldı. Eve geldim PC ile bilgisayarı açtım ama takılıyordu. Görev Yöneticisi'neden şans eseri gördüm 6 GB olan RAM'im 2ye düşmüştü. Arka kapağı açtım ve RAM yerinden çıkarılmış ve takılmamıştı. Kendim taktım RAM'i ve ekrana görüntü gelmedi ve bende sorunun SSD'de değil RAM'de olduğunu anladım ve RAM almak zorundayım fakat SSD'yi de iade etmek istemiyorum. 4 GB 1333MHz CL9 bir RAM alacağım fakat hangisini almalıyım bilmiyorum belki almamada gerek kalmaz bozuk RAM'i ne yapmalıyım yerine ne almalıyım?

Merhabalar, laptopum kısa süre önce Windows yükleme ekranında takılıp kalıyordu. Bilgisayarcıya götürdüm SSD bozuk dendi BIOS'da SSD görünmüyordu. 700TL fiyat biçti. Bende SSD'ye Windows kurmayı bildiğim için 600TL'ye Kioxia Exceria 480GB SSD aldım. Bu SSD'yi de taktım fakat bunu da BIOS görmedi. Ertesi gün bilgisayarcıya verdim. BIOS ayarlarını değiştirip içine Windows kurdu ve 100TL aldı. Eve geldim PC ile bilgisayarı açtım ama takılıyordu. Görev Yöneticisi'neden şans eseri gördüm 6 GB olan RAM'im 2ye düşmüştü. Arka kapağı açtım ve RAM yerinden çıkarılmış ve takılmamıştı. Kendim taktım RAM'i ve ekrana görüntü gelmedi ve bende sorunun SSD'de değil RAM'de olduğunu anladım ve RAM almak zorundayım fakat SSD'yi de iade etmek istemiyorum. 4 GB 1333MHz CL9 bir RAM alacağım fakat hangisini almalıyım bilmiyorum belki almamada gerek kalmaz bozuk RAM'i ne yapmalıyım yerine ne almalıyım?
Bozuk olduğunu düşündüğün rami pc ye takıp diğerini sök ki gerçekten bozuk olup olmadığını anlayalım. 2 slotada dene slotlarlada alakalı olabiliyor. Sonuçları bildirirsin.
Birde ssd görülmeme sorunun ramden kaynaklandığını sanmıyorum.

Bozuk olduğunu düşündüğün rami pc ye takıp diğerini sök ki gerçekten bozuk olup olmadığını anlayalım. 2 slotada dene slotlarlada alakalı olabiliyor. Sonuçları bildirirsin.

Ramin bozuk olduğu şuan net durumda.Dediğiniz şekilde yerleri değiştirip denedim cidden bozuk görüntü gelmiyor

ssd görülmeme sorununu bende tam çözemedim adama sordum biostan hallettim dedi bana tek fark sadece Secure boot açıktı o kapanmıştı.
O zaman yeni ram alacaksınız :)
DDR 3 1333mhz cl9 ne önerirsiniz 250TL var maksimum
amazonda varsa daha iyi olur benim için daha erken geliyor çünkü

SSD görülmeme sorununu bende tam çözemedim adama sordum BIOS'tan hallettim dedi bana tek fark sadece Secure Boot açıktı o kapanmıştı.

DDR 3 1333MHz CL9 ne önerirsiniz 250TL var maksimum
Amazon'da varsa daha iyi olur benim için daha erken geliyor çünkü

Bunu buldum. Kingston marka. Amazon'da var mı bir bakayım.
Amazon'da bulamadım. Ama garantisi de var. Bakmanızı öneririm. RAM'lar hakkında çok bilgi sahibi değilim. Kusura bakmayın. Ama Kingston marka sorun olacağını sanmam. Yine de bilen arkadaşlarda yorum yaparsa daha sağlıklı olur :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı