Sistem Açılışında Siyah Ekran Sorunu

EmirFatih

Hectopat
Makaleler
1
Sabah Rocket League satın almıştımü yükledim ve 0x0000007b hatası verdi. Çözmek için Process Monitör'e girdim MSVCP140.DLL hatalıydı ben de internetten yenisini indirdim, System32'ye atamadım yönetici izni lazım falan dedi. Sorunumu internette araştırırken yine Technopat'a girdim Recep Baltaş dosyaya sağ tıkla özellikler güvenlik falan bir şeyler yazmıştı, uyguladım olmadı. Bir de Unlocker diye bir program önermiş indirdim kurdum System32'ye denedim PC bozuldu, açılırken siyah ekranda kalıyor, görev yöneticisinde explorer.exe'ye giriyorum 1 saniyeliğine açılıp kapanıyor. Daha taksiti bitmedi özellikle Recep Baltaş abi.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İnternetten kafana göre DLL dosyası indir...
  • Başka bir DLL için verilen çözümü bilmediğin, kafana esen bir DLL dosyasına uygula...
  • Sonra niye bilgisayarım açılmıyor...
Adım adım:
  • Görev Yöneticisi'ni aç.
  • CMD'yi yönetici olarak çalıştır:

1572122420381.png

• sfc /scannow komutunu gir. Bu işlemin dosyaları onarması gerek.
Ayrıca buradan eksik DLL için paket indirebilirsin:

Bir daha kafana göre DLL dosyası indirme ve ve ne olduğunu bilmediğin DLL dosyasını da silme!

Son zamanlarda kaç defa açıldı. 0x0000007b hatasının nedeni, System32 veya Syswow64'ün içindeki sıkıntılı DLL dosyalarıdır. Yalnız Directx güncellemek de bazen çözmüyor çünkü sıkıntı çıkaran uyumsuz DLL dosyasını silmek gerekiyor. Son günlerde yaklaşık 10 tane konu açıldı hepsi de böyle çözüldü.

Bahsettiğim 2 klasörden de MSVCP140.DLL sil, yukarıdaki veritabanından indirip tekrar at.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı