Çözüldü Sistem açılışta BIOS ekranı açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MİMARS

Centipat
Öncelikle merhaba.
Sorunum şu bilgisayarı açıyorum 2 farklı durumla karşılaşıyorum ya direk olarak BIOS ekranına açılıyor. Diğer durum ise bilgisayar açılıyor, pin giriyorum. Masaüstü geldikten sonra bilgisayar mavi ekran veriyor ve tekrar BIOS ekranına geliyorum. Sonuç olarak ikisi de olduktan sonra SSD BIOS ekranında görünmüyor. HDD görünmeye devam ediyor.
Yüksek ihtimal SSD'nin bozulduğu kanısındayım.
Daha önce başına gelen var mı?
İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben sorunu çözdüm.
Şöyle ki SSD'yi söküp soket kısmını alkolle temizledim aynı zamanda RAM ve genel temizlik yaptım düzeldi.
YouTube'da bu sorunla alakalı birkaç video izledim onlar bana yaramadı isterseniz bir de siz bakın o videolara sorununuza çözüm olabilir.

Dosya Ekleri

• 16269981028487073843941153688931.jpg
    16269981028487073843941153688931.jpg
    105,1 KB · Görüntüleme: 27
Öncelikle merhaba.
Sorunum şu bilgisayarı açıyorum 2 farklı durumla karşılaşıyorum ya direk olarak BIOS ekranına açılıyor. Diğer durum ise bilgisayar açılıyor, pin giriyorum. Masaüstü geldikten sonra bilgisayar mavi ekran veriyor ve tekrar BIOS ekranına geliyorum. Sonuç olarak ikisi de olduktan sonra SSD BIOS ekranında görünmüyor. HDD görünmeye devam ediyor.
Yüksek ihtimal SSD'nin bozulduğu kanısındayım.
Daha önce başına gelen var mı?
İyi akşamlar.

Birader, şimdi bana oldu. Bu ne yazılımsal mı acaba? Aynı anda ikimizin de SSD'si mi bozuldu?

Ben sorunu çözdüm.
Şöyle ki SSD'yi söküp soket kısmını alkolle temizledim aynı zamanda RAM ve genel temizlik yaptım düzeldi.
YouTube'da bu sorunla alakalı birkaç video izledim onlar bana yaramadı isterseniz bir de siz bakın o videolara sorununuza çözüm olabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı