Sistem açılışta BIOS'a atıyor

HackLond

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PC'yi tamire yolladım. Geldikten sonra çalıştırdım. Daha sonra ekranı koyu tema yapmaya karar verdim. Yaptıktan 5-6 saniye sonra kendini yeniden başlattı ve beni BIOS'a attı. Sorun nedir ve bu BIOS'tan nasıl çıkarım? Pek bilgim yok.

Genelde ESC tuşu BIOS'tan çıkış yapar. Çıkarken yaptığınız ayarlar varsa kaydetmek isteyecektir. Kaydedip çıkın. Bazı BIOS'lar fare ile, bazıları ise klavyedeki ok tuşları ile kullanılır.

Diğer seçenekleri "enabled" yapsa daha iyi olmaz mı?

Enabled yapabilir tabii ki daha iyi olabilir fakat sistem zaten eğer her şey yolunda ise otomatik bir şekilde enabled e geri getirebilir şahsen benimki öyle. Çözüm sunmak yerine milletin yorumuna saldırıp saçma sapan ifadeler atacağına yardımcı olsan belki bir işe yararsın. Arkadaş pek anlamadığı için hepimiz minimalist çözümler sunduk bunu açıklamamanın sebebi de beyninin el verip vermediğini bilmediğim için açıklayayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi tamire yolladım. Geldikten sonra çalıştırdım. Daha sonra ekranı koyu tema yapmaya karar verdim. Yaptıktan 5-6 saniye sonra kendini yeniden başlattı ve beni BIOS'a attı. Sorun nedir ve bu BIOS'tan nasıl çıkarım? Pek bilgim yok.

Arkadaşlar daha büyük bir sıkıntı oluştu. PC artık açılmıyor bilene.

Yeni konular

Geri
Yukarı