Sistem açılışta şifre istiyor

zencoo

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, çalıştığım yerde şifresi unutulmuş Windows 8.1 var. Açmam lazım ama ne güvenli modda başlıyor ne oto format atıyor. YouTube'da gördüm, Boot videonuzu ama PC'de Boot yerine girerken şifre istiyor. Lütfen yardım edebilir misiniz?
Böyle kalıyor:

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben BIOS ekranında bilgisayara genel bir şifre koymuştum, bu o ekran, girmek için o şifre şart. Aşmak içinse yanlış bilmiyorsam BIOS pili(?) denilen şeye basmak mı, çıkarıp takmak mı ne gerekiyordu. Verilere etki eder mi tabi bunu bilmiyorum. Ayrıca ben bu şifreyi değiştiremiyorum veya kaldıramıyorum. Olmuyor. Nedenini çözemedim. O şekilde kullanıyorum ve o HDD başka PC'ye takılsa bile açılmaz diye biliyorum. (Denemedim bundan emin değilim.)

Merhaba, çalıştığım yerde şifresi unutulmuş Windows 8.1 var. Açmam lazım ama ne güvenli modda başlıyor ne oto format atıyor. YouTube'da gördüm, Boot videonuzu ama PC'de Boot yerine girerken şifre istiyor. Lütfen yardım edebilir misiniz?
Böyle kalıyor:

Eki Görüntüle 1069455
Kasayı açıp bios pilini ve güç kablosunu söküp 5 dakika bekleyin sonra takın.

Aklıma BIOS sıfırlamaktan başka bir şey gelmiyor. Anakartın üstündeki BIOS pilini çıkartın 5 dakika bekleyin tekrar takıp bilgisayarı başlatın. BIOS'ta yaptığınız bütün ayarlar sıfırlanır. Verilerinize bir şey olmaz overclock vs. bir şey yaptıysanız tekrar ayarlarınızı yapıp kaydetmeniz gerekiyor.

Tamamdır yaptım onu şimdi secure botu devre dışı bırakmam lazım ama öyle bir seçenek yok
Videolarda herkeste var bende yok 😃

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 56
  • image.jpg
    image.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 59
Tamamdır yaptım onu şimdi secure botu devre dışı bırakmam lazım ama öyle bir seçenek yok.
Videolarda herkeste var bende yok 😃

Oradan şifre belirleyin ama unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı