Sistem açılışta siyah ekranda kalma problemi

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Öncelikle merhaba. Sorunu 1 haftadır yaşıyorum. Bilgisayarı açarken anakart ekranı geliyor, sonra Windows işareti de geliyor. Windows işaretinden sonra bilgisayar siyah ekranda kalıyor. Sonrasında ise bilgisayarı düğmeden kapatıp açtığımda bilgisayar açılıyor ve WattMan hatası geliyor. Bu durumdan çok şikayetçiyim. Sorun size yazılımsal mıdır donanımsal mıdır? Format atmalı mıyım? Şüphelendiğim bileşenler ekran kartı ve işlemci.

Sistemim:
İşlemci: AMD Phenom iix6 1055T 2.8GHz AM3+
Anakart: Gigabyte 990FXA-UD5 (rev 1.0)
RAM: GSkill RipjawsX DDR3 1600MHz 8GB(2x4GB) CL9
Ekran Kartı: Gigabyte AMD Radeon RX550 2GB Windforce (Çift fanlı modeli)
Kasa: Thermaltake V3 + 600W PSU

Sizce sorun nereden kaynaklıdır? 8 ay sonra oyun için bilgisayar toplamayı düşünüyorum ancak bu bilgisayarın 8 ay boyunca Office programlarını kullandırması gerek. Ekran kartının garantisi hakkında bilgim yok. 2018 Ocak ayında Sebil Bilgisayar'dan almıştım. Eğer ki sorun ekran kartındansa, Nvidia GT 710 alıp idare edebilirim. Oyun oynamayacağım zaten. Sorun işlemcide ise FX4100 alıp bir süre idare de edebilirim. Şu an tek isteğim bilgisayarın 8 ay boyunca sorun çıkarmaması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi format attım ve Driver'ı başarıyla yükledim. Anakarta baktım ancak herhangi bir görüntü girişi yok. Sadece ekran kartında var.
Ekran kartındaki olan büyük ihtimalle HDMI'dır.Takılı olmasına rağmen ekran vermiyorsa sorun anakartta olabilir.

Ekran kartındaki olan büyük ihtimalle HDMI'dır.Takılı olmasına rağmen ekran vermiyorsa sorun anakartta olabilir.
Displayport ile bağlıyorum.
Formattan sonra Driver'ı tekrar kurdum ve sorun çözüldü. Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı