Sistem açılmıyor sorun nerede olabilir?

Berkay Baş

Decapat
Sistemim neden açılmıyor daha doğrusu ekrana görüntü gelmiyor .RAM'lari denedim sorun yok anakart bozuk olsa fan vs çalışmaz ekran kartı desem yolladım sorunsuz çalıştı dendi daha ne olabilir? PC Express kablolarıdan olabilir mi acaba?

Başka ekran kartı denedim kontrol amaçlı açıldı ama güncel ekran kartı değildi benimki kadar benimkinde daha fazla giriş var PCI Express'de 8+6 pin
Neden açılmıyor ne yapabilirim?
Ekran kartı fanları dönmüyor.

Dosya Ekleri

• 16021598763065914877041332543017.jpg
    16021598763065914877041332543017.jpg
    133,2 KB · Görüntüleme: 82
Nitro+ serisinde GPU fanları belli bir sıcaklıktan sonra dönüyor diye biliyorum. Ayrıca monitöre bağlantı yaparken dönüştürücü mü kullanıyorsunuz? Tüm sisteminizi belirtir misiniz? PSU yetersiz geliyor olabilir.

Sistemini belirtmeden açmış konuyu, kahin sanıyor arkadaş bizi. Ancak sistemsiz tahminler konuşulur.
A320m anakart
Sapphire RX 590 nitro ekran kartı
8gb ram
Vx plus 500 w güç kaynağı
Ryzen 2600 işlemci

Ben zaten ekran kartını yolladım sorun yok çalışıyor dendi geri yolladılar
A320m anakart
Sapphire RX 590 nitro ekran kartı
8gb ram
Vx plus 500 w güç kaynağı
Ryzen 2600 işlemci

Farklı ekran kartı taktık denedik açıldı ama takılan ekran kartı bu kadar güncel olmadığı için fazla girişi yoktu benim tahminim kablolardan yana yanlış taksam bilemiyorum zannetmiyorum onun dışında yada ekran kartında sorun yok denip bizi keklediler

A320M anakart
Sapphire RX 590 Nitro ekran kartı
8 GB RAM
VX Plus 500W güç kaynağı
Ryzen 2600 işlemci

Hocam başka ekran kartında açılıyorsa zaten sorun belli, servis bazen kontrol bile etmeden gönderiyor, tekrar gönderin ve görüntü vermediğini de ısrarla belirtin.

Bende anakartımı servise göndermiştim düzelttik deyip tekrar yolladılar ve geldiğinde aynı sorun devam ediyordu, sonrasında tekrar gönderdim devam ettiğini belirterek iade raporu verildi ve iade ettim.

Hocam başka ekran kartında açılıyorsa zaten sorun belli, servis bazen kontrol bile etmeden gönderiyor, tekrar gönderin ve görüntü vermediğini de ısrarla belirtin.
Delirdim bildiğin kargo zaten 1 ay gibi sürede geldi bida verirsem ve gene sorun yoktu denir ve 1 aya gene geliirse çıldırırım en iyisi burada bı tanıdığa göstermek belki basit birşeyi vardır gözden kaçan eğer sorun gene ekran kartında çıkarsa mecbur bu sefer direk kasayı yollicam o zamanda çalışıyor denmez

Delirdim bildiğin kargo zaten 1 ay gibi sürede geldi bida verirsem ve gene sorun yoktu denir ve 1 aya gene geliirse çıldırırım en iyisi burada bir tanıdığa göstermek belki basit birşeyi vardır gözden kaçan eğer sorun gene ekran kartında çıkarsa mecbur bu sefer direk kasayı yollayacağım o zamanda çalışıyor denmez

Hocam maalesef beklemek zorundasınız, ben toplam 2 ay bekledim tekrar gönder et derken.

Delirdim bildiğin kargo zaten 1 ay gibi sürede geldi bida verirsem ve gene sorun yoktu denir ve 1 aya gene geliirse çıldırırım en iyisi burada bı tanıdığa göstermek belki basit birşeyi vardır gözden kaçan eğer sorun gene ekran kartında çıkarsa mecbur bu sefer direk kasayı yollicam o zamanda çalışıyor denmez
Sorunu tespit etmeyen göndermeyin derim. Sistem açıldığında "EzDebug" ışıklarından herhangi biri yanıyor mu?

Geri
Yukarı