Sistem açılmıyor

Egenuri95

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu akşam bilgisayarda oyun oynarken bir anda kapandı hâlâ açılmıyor. Bilgisayara elektrik gitmiyor, yani kısacası elektrik almıyor. Yardımcı olun. Minecraft oynarken bir anda sinyal gitti. Kapandı. Tuşa basıyorum açılmıyor. Bundan 1,2 hafta önce de açınca bilgisayar açılıyordu ama 5 ya da 10 dakika ekran gelmiyordu. Bilgisayarımdan hiç ses de gelmiyordu. Yanık kokusuda gelmiyordu. Açmaya korkuyorum bilgisayarı. Bilgisayarım iş bilgisayarıydı acil yardım edin. İçinde çok fazla lazım bilgi var. Kısacası bilgisayara elektrik gitmiyor. Ekran kartımı bilmiyorum.

Bilgisayarımın ekran kartını ya da bilgisayara kısa devre yapmış olabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bilgisayarın açılış tuşuna 4 5 kere basarsanız statik elektriği alıyordu galiba. Dener misiniz? Ayrıca bilgiler çok önemli ise hdd yada ssd yi çıkarıp alabilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Çoğaltıcı priz mi kullanıyorsun? Üstteki arkadaşında söylediği gibi statik elektrik girmiş olabilir. Çoğaltıcı priz kullanıyorsun başka bir tane kullanmayı dene veya prizin çalıştığından emin ol.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu akşam bilgisayarda oyun oynarken bir anda kapandı hâlâ açılmıyor. Bilgisayara elektrik gitmiyor, yani kısacası elektrik almıyor. Yardımcı olun. Minecraft oynarken bir anda sinyal gitti. Kapandı. Tuşa basıyorum açılmıyor. Bundan 1,2 hafta önce de açınca bilgisayar açılıyordu ama 5 ya da 10 dakika ekran gelmiyordu. Bilgisayarımdan hiç ses de gelmiyordu. Yanık kokusuda gelmiyordu. Açmaya korkuyorum bilgisayarı. Bilgisayarım iş bilgisayarıydı acil yardım edin. İçinde çok fazla lazım bilgi var. Kısacası bilgisayara elektrik gitmiyor. Ekran kartımı bilmiyorum.

Bilgisayarımın ekran kartını ya da bilgisayara kısa devre yapmış olabilir miyim?

PSU da yani güç kaynağında sıkıntı olmuş olabilir. Geçmiş olsun...

Büyük ihtimal statik elektrikten kaynaklanıyordur. Eğer birden fazla RAM'iniz varsa yalnızca tek bir RAM ile açmayı deneyin. Eğer açılırsa RAM'lerin yerlerini değiştirip tekrar başlatın.
-Ekran kartını sökün ve sistemi başlatın. Güç kaynağınızın verimliliği azaldıysa ekran kartını besleyemiyor olabilir, ekran kartını çıkararak belki olayı çözebilirsiniz.
-PC'ye güç kablosu takılı değilken güç düğmesine 20-30 saniye basılı tutun, halen daha elinizle güç düğmesine basıyorken güç kablosunu takın. Bu statik elektriği atıp açmaya yarar.
-Sistemdeki tüm parçaları söküp tekrar takmayı deneyerek de statik elektriği çözebilirsiniz.
-İzlediğiniz videodaki gibi yaparak sorunun güç kaynağından kaynaklanıp kaynaklanmadığını çözebilirsiniz bunu yapmak için ataşa ihtiyacınız var. Anakarta bağlı 24 pinlik güç kablosunu çıkarın ve ataşla 24 pinlik güç kablosunun yeşil ve siyah kablosunun pinlerine değdirin. Buyurun bu da detaylı linki eğer güç kaynağının fanları dönmüyorsa sorun güç kaynağıdır.
Bunu buldum inşallah işine yarar.

Geri
Yukarı