Sistem almak için Kara Cuma beklenmeli mi?

xonoux

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda 19 bin TL bütçem var ve bu miktar artmayacak maksimum bu kadarlık bir bütçeye sahibim. Böyle bir durumda arada çıkan fırsat kasalarından biri alınır mı? Yoksa 24 Kasım'da olacak Kara Cuma'yı beklemeli miyim? Bunu sormamın iki sebebi var. Birincisi zam gelmesinden korkuyorum çünkü parayı toplamaya ilk başladığımda 19 bine 4060 Ti alınabiliyordu fakat şu anda yani 3 hafta sonrasında 4060 zor alınır oldu. İkincisi ise Kara Cuma'yı daha önceden takip etmiyordum ve bu yüzden ne gibi fırsatlarla beraber geleceğini bilmiyorum. Eğer derseniz ki kara cumada da şu anda çıkan fırsat ürünleri ile aynı fiyata veya en fazla 500 TL düşüğüne çıkar ürünler, ben şimdiden alayım. Fırsat ürünü derken fiyat olarak en düşük 20 bine bulunan bir sistem biraz daha özelliklerden kısılarak kampanya ürünü olarak 16 bine satışa çıkarılıyor, aynı şu örnekte olduğu gibi: https://www.itopya.com/planet-windi...rce-oc-8gb16gb-ddr4480gb-nvme-m2_h24709h24709

Böyle bir durumda ban ne önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Aynı durumu yaşıyorum 54K bütçem var RTX 4070 Ti sistem alacağım ama beklemeli miyim emin değilim daha önce bekleyipte memnun kalan oldu mu yazarsa çok sevinirim.

Fiyatlar hiç yerinde durmuyor. Bekleyin deriz/derler fiyatlar bir anda fırlar. İndirimli, uygun veya fırsat ürünü bulunca çökmek en iyisi. 300-500 kâr etmek için eldeki fırsatı kaybetmeye değmez diye düşünüyorum.

Fiyatlar hiç yerinde durmuyor. Bekleyin deriz/derler fiyatlar bir anda fırlar. İndirimli, uygun veya fırsat ürünü bulunca çökmek en iyisi. 300-500 kâr etmek için eldeki fırsatı kaybetmeye değmez diye düşünüyorum.

Dediğiniz gibi yaptım PC'yi aldım RTX4070 Ti AMD7500F sistemi komple TUF serisi 52 k ya aldım biraz pahalıydı ama yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı