Çözüldü Sistem American Megatrends ekranı verdi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bahatti

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarda otururken bilgisayara restart atmam gerekti ve attım. Fakat fanlar dönmesine rağmen ekran gelmedi. Sonra bilgisayardaki RAM'leri söktüm, temizledim ve yerlerini değiştirip geri taktım. Ondan sonra bilgisayarı tekrar açtım ve ekran geldi. Fakat American Megatrends hatası veriyordu. F1'e basıp sistemi başlattım. Bu American Megatrends hatası nasıl düzelir?
Hata:

Dosya Ekleri

• 4a5ab945-59bd-4189-b802-71b726727a87.jpg
    4a5ab945-59bd-4189-b802-71b726727a87.jpg
    150,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemde stabil olmayan bir RAM ya da CPU hiz asirtmasi sebep olmus olabilir buna, bu yuzden BIOS sistemi post edebilmek icin kendini guvenli moda aliyor. Eger ki boyle bir sey varsa stok ayara geri alin.

Onun haricinde sistem POST etmedigi zamanlarda aniden kapatip tekrar actiginizda da oluyor bu olay.
Sistemde stabil olmayan bir RAM ya da CPU hiz asirtmasi sebep olmus olabilir buna, bu yuzden BIOS sistemi post edebilmek icin kendini guvenli moda aliyor. Eger ki boyle bir sey varsa stok ayara geri alin.

Onun haricinde sistem POST etmedigi zamanlarda aniden kapatip tekrar actiginizda da oluyor bu olay.

Çözüm

sistemde sadece discord açıktı neden hız aşırtması olmuş olabilir ,
stok ayara nasıl alabilirim

Geri
Yukarı