Sistem arada bir mavi ekran hatası veriyor

KİMse kim

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Bundan 1 ay önce Assassin's Creed Odyssey oynarken mavi ekran yemiştim, PC kendini resetlemişti sonra kendini resetlemeye devam etti. Her resetlediğinde mavi ekran yedim, sonra kendi kendine düzeldi. Az önce RDR 2 oynarken yine mavi ekran yedim, PC yine kendini resetledi ve yine ardı ardına mavi ekran yedim. Kapa aç yapınca düzeldi şu an bir sorun yok ama bazen mavi ekran yiyebiliyorum, çok sıkıntı değil ama nasıl çözebilirim?

Not: Kaspersky'dan tam tarama yaptım bir şey çıkmadı.

CPU ve GPU overclock yapmayın hocam. Havalar ısındı. Soğutmanızın çok güçlü olması lazım. CPU'ya voltaj vermenizi belirttim. GPU voltajından dolayı PC genellikle WattMan verir. CPU'dan dolayı ise mavi ekran verir veya ısındığı için komple kapanır.

Overclock yapmadım aksine hızını düşürdüm WattMan yemeyeyim diye. Şimdi işlemcinin voltajını biraz artırırım. Ama ben yeni AMD sürümünün de bu işte payı olduğunu düşünüyorum birkaç kişinin de başına gelmiş.

Voltajla alakalı. Voltajı arttırmayı veya azaltmayı deneyin.
Daha detaylı bilgi için bakabilirsiniz.

Benim BIOS sürümüm çok eskide kalmış ondan da olmuş olabilir mi?

Overclock yapmadım aksine hızını düşürdüm WattMan yemeyeyim diye. Şimdi işlemcinin voltajını biraz artırırım. Ama ben yeni AMD sürümünün de bu işte payı olduğunu düşünüyorum birkaç kişinin de başına gelmiş.

Vallahi benim de ne başıma geldiyse AMD yüzünden geldi. Overclock yapıyorum CPU'ya, PC çöküyor CPU'dan dolayı oldu sanıyorum ekran kartından çıkıyor.

Benim BIOS sürümüm çok eskide kalmış ondan da olmuş olabilir mi?
Pek ihtimal vermiyorum fakat her zaman için en günceli en iyisidir.

Vallahi benim de ne başıma geldiyse AMD yüzünden geldi. Overclock yapıyorum CPU'ya, PC çöküyor CPU'dan dolayı oldu sanıyorum ekran kartından çıkıyor.

Pek ihtimal vermiyorum fakat her zaman için en günceli en iyisidir.

Ryzen Master indirdim voltaj otomatik ayarlanıyormuş R5 2600X kullanıyorum 1.35 voltaj yeterli midir?
Hız maksimum 4,25 oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı